Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

PREVIEW Seattle Seahawks (1-0) at Pittsburgh Steelers (0-1)

Již za necelých 6 hodin, tedy už v 7 hodin večer našeho času, se na Heinz Field v Pittsburghu postavíme v našem prvním letošním venkovním utkání tamním Steelers.
Z Pittsburghu se body nevozí snadno. Tedy alespoň to potvrzuje statistika, která říká, že poslední body jsme v Pittsburghu skórovali před dvaceti lety! V roce 1999, tehdy ještě na Three Rivers Stadium (srovnán se zemí v roce 2001, tedy o rok později než Kingdome), jsme Steelers porazili 29-10. Od té doby jsme si z Heinz Field přivezli dvě porážky. V roce 2007 to byla prohra 0-21 a o čtyři roky později nás Pittsburgh deklasoval dokonce 0-24. Nic, na co bychom rádi vzpomínali. 


Také některé další statistiky nehovoří v náš prospěch. Od roku 2004, kdy na postu quarterbacka nastupuje Ben Roethlisberger, jsou Steelers 8-1 po prohře o 20 a více bodů. A jak dobře víme, právě minulý týden si Steelers takovouto porážku dovezli z Foxborough, kde podlehli Patriots 3-33. Od roku 2007, tedy od počátku “Mike Tomlin´s era”, začali Steelers sezónu recordem 0-2 pouze jednou. To není špatná vizitka a my budeme mít co dělat, abychom k tomu Pittsburgh dotlačili teprve podruhé za dvanáct let. 


Co bude hlavními klíči k úspěchu na horké půdě Heinz Field? Tak zaprvé to jistě bude zlepšení běhového útoku. Loni jsme s průměrnými 160 naběhanými yardy za zápas byli v tomto ohledu nejlepším týmem NFL. V zápase proti Bengals jsme však před týdnem naběhali pouze 72 yards při 25 běhových pokusech (2.9 yards per carrie). To je sice proklatě málo, ale když si uvědomíme, že Patriots povolili Steelers pouze 32 rushing yards, to už náš výkon nezní zas tak zle. Rovněž se musíme konzistentněji posouvat po hřišti, získávat na první a druhé downy větší porci yardů a nečelit tak dlouhým third down conversions. Také to byl důvod, že jsme v zápase před týdnem proměnili pouze 4/12 third downs a !!!6krát!!! si připsali “tři a ven”. 


Dalším klíčovým faktorem bude, zda se na hřišti objeví klíčové články obrany v podobě Ziggyho Ansaha a letošního first round picku L.J.Colliera. Účast ani jednoho z nich v dnešním matchupu stále není jistá, ale kdyby nastoupili, byla by to výrazná pomoc pro Jadeveona Clowneyho a Quintonna Jeffersona, kteří naši obranu před týdnem vedli ve velkém stylu. 


Poslední velkou neznámou, kterou budeme muset strhnout na naší stranu, bude výhra v “turnover battle”. Ukončit pár possessions Steelers předčasně a naopak naše drives neukončovat dříve, než z nich vzejdou body nebo alespoň dobrý punt z nohy našeho australského puntera Michaela Dicksona. Loni jsme našim soupeřům darovali pouze 11 turnovers, což bylo nejméně ze všech 32 týmů napříč NFL a “turnover differential” jsme měli +15! Vylepšení této statistiky bude pro úspěch důležité i dnes, jelikož letos ji máme zatím +1 a Steelers naopak po prvním kole -2.

Co od dnešního střetnutí očekáváte vy? Předvede Russell Wilson ve svém prvním zápase kariéry na Heinz Field útočnou smršť nebo nás čeká low-score match a ani jedna O-line nedopřeje svým quarterbackům dostatek času na vykouzlení kompletních přihrávek? Nitky všech těchto otázek se začnou rozplétat se sedmou hodinou večerní našeho času.

trailer: https://www.facebook.com/Seahawks/videos/469504153633114/

#GoHawks #roadtoSBLIV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *