Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Arizona Cardinals (5-9-1) at Seattle Seahawks (11-4)

 Vše začalo pohádkově. Poté, co jsme opening possession Cardinals zkrátili na nejmenší možnou délku, sami jsme v druhém po sobě jdoucím zápase proměnili úvodní drive v touchdown. Vypadalo to vše krásně a jednoduše, když Chris Carson vlétl do dalšího zápasu i defense soupeře jako torpédo (60 total yards) a přesnými přihrávkami jeho výkon na začátku zápasu podpořil i Russell Wilson. Pak se ale vývoj utkání otočil o 180° a během chvíle se naše vyhlídky na dvanáctou výhru v sezóně sesypaly jako domeček z karet. Odehráno bylo deset minut ze zápasu, když vše načalo zranění Chrise Carsona, kterého nahradil C.J. Prosise. Po neúspěšném passu RW3 při third downu se schylovalo k 50+ yd field goal try z nohy Jasona Myerse, který ale skončil jakýmsi podivným a neúspěšným pokusem o vycukání defense line Cardinals. V tu chvíli přitom očividně ani sám Pete Carroll netušil, že se má na hřišti odehrát právě tohle. Nedorozumění nakonec skončilo puntem, tudíž jsme odevzdali míč. Cardinals pak prvním playem drivu srovnali na 7-7, když nejdelší běh své krátké kariéry předvedl Kenyan Drake, který nakonec zápas ukončil s career-best 184 total yards a 2 TDs, a na kterého jsem upozorňoval v preview. Do této doby měl náš útok z prvních dvou possessions 125 total yards. Následující dva drivy však skončily three&out pro -27 yards, zranil se C.J. Prosise, nastoupil čtvrtý v pořadí a zároveň jediný zbývající zdravý running back Travis Homer, ze zápasu odešel také Mike Iupati a ve stručnosti lze vlastně říct, že všechno pak šlo do sraček… Na konci třetí čtvrtiny jsme se dokonce dočkali dost vzácného bučení na CenturyLink Field, kdy 12s jasně dávali najevo, že si přejí méně neúspěšných běhů Travise Homera a naopak více passů z ruky Russella Wilsona. Russovy hlavní cíle však byly naprosto eliminovány, když DK Metcalf nezachytil jedinou přihrávku, která jeho směrem letěla a Tyler Lockett dokázal zkrotit pouze jeden míč pro 12 yardů, i když jich na něj mířilo hned osm. Vše dopadlo naprostou dominancí Cardinals a naší čtvrtou letošní prohrou, tentokrát v poměru 13-27.

 Poté, co minulý týden byl konečný pro Rashaada Pennyho, tento zápas byl díky zranění kyčle letos posledním pro našeho running backa číslo jedna Chrise Carsona a také running back číslo tři C.J. Prosise si přivodil season-ending injury v podobě zlomené ruky. Carson tak letošních career-high 1 230 rushing yards už nevylepší. Aby toho ke všem těm suspendacím a zraněním nebylo málo, minimálně následující zápas proti 49ers vynechá díky nutnosti podstoupit operaci kolene také offensive tackle Duane Brown. To zasazuje další ránu už tak prořídlé O-Line Seahawks, kterou dříve v sezóně díky zraněním opustili také center Justin Britt a tight end Will Dissly.

 Ale abych však nebyl pouze negativní… Russell Wilson včerejším výkonem dosáhl mety 29 501 passing yards v dresu Seahawks. Tím překonal franchise record quarterbacka Matta Hasselbecka, který za nás v letech 2001-2010 naházel 29 434 yards. Pokud měl ale existoval někdo, kdo měl včera v našem dresu dobrý den, byl to rozhodně Bobby Wagner (na fotce). Jeho 1 sack, 13 tackles, 2 tackles for loss a 1 QB hit rozhodně stojí za zmínku a opět nám všem ukázal, proč je možná nejlepším linebackerem v lize.

 Na závěr si za sebe dovolím přirovnání. Vzhledem ke všem událostem včerejšího dne si myslím, že pokud letos máme vyhrát Super Bowl, bude to ještě větší překvapení, a v hledištích budeme moci vídat ještě více psích masek, než tomu bylo před dvěma lety, kdy v roli underdogs dokráčel až k Lombardi Trophy tým Philadelphia Eagles.

 Jak jste to včera prožívali vy? Jak vidíte naše šance v postseason? Stanou se letos po svátcích zázraky a vyhrajeme i s prořídlým kádrem nějaké další utkání? Podělte se o své predikce a pocity do komentářů a diskutujte.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *