Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

SÁZKA DO BUDOUCNOSTI

 Dnešní zpráva se na první pohled může zdát jako zbytečná, jelikož si na ni opětovně vzpomeneme nejdříve někdy za čtvrt roku. I když se však nakonec může ukázat, že to na náš tým mělo nulový vliv, věřím, že českoslovenští 12s by se o této novině měli dozvědět. Člověk totiž nikdy neví, jak platnou posilu zrovna na Pacific Northwest přivedli… 

 Naši Seahawks se rozhodli investovat do budoucnosti, když do týmu včera přivedli teprve třiadvacetiletého hráče, kterým je D.J. Reed. Toho si v Draftu 2018 vybrali naši divizní rivalové ze San Francisca. Během uplynulých dvou sezón v jejich dresu jako starter nastoupil pouze do dvou utkání, avšak na hřišti se ukázal celkem v 31 zápasech. Kromě občasného využití jako nickel cornerback nebo free safety byl také v úvodu jeho rookie sezóny, zvláště pak ale dříve na college, využíván jako kick return specialist. Během dvou let jeho ne dosud naplno rozjeté profesionální kariéry nasbíral prozatím 54 tackles, 3 tackles for loss, 1 QB hit, 1 sack, 2 passes defended, 2 forced fumbles a 1 fumble recovery return vrácený pro jeho jediný touchdown kariéry (na fotce). Jako kick returner pak v září a říjnu 2018 vrátil míč při 11 pokusech pro celkově 332 yards, což dělá solidních 30.2 yards per return.

San Francisco 49ers free safety D.J. Reed Jr. (32) returns a fumble to score against the Arizona Cardinals during the second half of an NFL football game in Santa Clara, Calif., Sunday, Nov. 17, 2019. (AP Photo/John Hefti)

 Během letošního offseason workoutu si však Reed přetrhl prsní sval a dle nejoprimističtějších odhadů se tak minimálně do listopadu vyřadil z active rosteru. Umístěného na non-football injury listu jej 49ers nechali pouhý týden, načež se ho v úterý rozhodli zbavit. O den později jej pod svá křídla vzali naši Seahawks. Po dvojici DeeJay Dallas a Freddie Swain jsme tak sáhli po dalším mladém rychlíkovi s bohatými zkušenostmi z college jako return specialist. V tom spatřuji hlavní důvod, proč je D.J. Reed nyní součástí kádru Seahawks. Zde zmíněná trojice se tak v souboji o pozici starting jobu na pozicích punt returner a kick returner připojí k dvojici David Moore a Travis Homer, která v roli return specialst začala loni přebírat žezlo od Tylera Locketta.

 Co myslíte, necháme si Reeda na soupisce až do final 53-man rosteru? Budeme ho moci na konci letošní sezóny v našem dresu dokonce sledovat na hřišti? Budeme si moci v prosinci zde do komentářů napsat, že to tehdy na začátku srpna byl dobrý krok? To se teprve uvidí. Ty však napiš názor, jak to vidíš, ať Ti pak v prosinci vyskočí upozornění a budeme moct vyhodnotit naše nynější očekávání.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *