Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

TRAINING CAMP ŽIVĚ, DUNBAR NA SVOBODĚ A RUŠENÍ NCAA

 Všechno zlé je k něčemu dobré. Po velmi dlouhé době se letos asi tisícovka vyvolených fanoušků nedostane přímo do Virginia Mason Athletic Center, kde se rok co rok naskytne možnost sledovat Seahawks Training Camp. Z toho však můžeme těžit my Evropané, jenž si jen tak do Washingtonu neodskočíme. Letošní Training Camp totiž můžeme na oficiálních stránkách našich Seahawks sledovat živě! Počínaje dneškem budeme mít tuto příležitost v celkem 15 z následujících 23 dní. Takže ještě než se v noci vydáte pozorovat Perseidy, zapněte dnes ve 22 hodin počítač, notebook nebo televizi a podívejte se, jak naši borci poprvé od ledna společně nastoupí na hřiště pod otevřeným nebem. Těch sedm měsíců byla zatraceně dlouhá doba.

 Quinton Dunbar (na fotce), náš nový cornerback, kterého jsme během letošní offseason tradem získali z Washingtonu Redskins, je nevinný. V polovině května jsem zde informoval o jeho pletkách se zákonem, kdy byl společně s cornerbackem New Yorku Giants DeAndre Bakerem obviněn z ozbrojené loupeže. Při té měli o peníze, hodinky a šperky v hodnotě převyšující $70k připravit lidi, s kterými o den dříve prohráli v kartách několik desítek tisíc dolarů. Nyní došlo v tomto případu k přelomovému zvratu. Baker je sice stále obviněn, avšak Dunbar byl pro nedostatek důkazů zbaven všech podezření, stažen z Commissioner’s Exempt Listu a zařazen zpět do aktivního rosteru našich Seahawks. Na začátku tohoto týdne tak dorazil do VMAC a přidal se ke zbytku týmu. Ze strany NFL však stále může čelit suspendaci.

 Na rozdíl od NFL, kde je i čtyři týdny před začátkem sezóny vidět snaha a přání ligového vedení, týmů i samotných hráčů, aby se letošní ročník odehrál dle plánu, v NCAA, tedy College Footballu, je situace poněkud odlišná. Dvě z nejznámějších a nejsilnějších konferencí, konkrétně Big Ten a Pac-12, včera oznámily, že letošní sezónu v případě dobré epidemiologické situace odehrají až na jaře a v tom horším případě ji pak neodehrají vůbec. O představení jakých týmů tak letos přijdeme? V Big Ten najdeme například univerzity Ohio State, Michigan nebo Wisconsin. Za poslední jmenovanou hrál v roce 2011 Russell Wilson. V Pac-12 to pak jsou například USC, kde byl dříve head coachem Pete Carroll, dále pak Stanford, bývalé působiště Colbyho Parkinsona, nebo třeba Washington, jejichž domovským stadionem je Husky Stadium v Seattlu.

 Vyhradíte si některý z večerů v následujících týdnech a kouknete se na Seahawks Training Camp, aby jste si alespoň částečně vynahradili fotbalový absťák v čase zrušené preseason? Co říkáte na Dunbara? Bude bojovat o místo startera nebo jej má jisté? Je teď naše secondary nejlepší v celé NFL? Jsme na počátku éry Legion of Boom 2.0? A jak se díváte na zrušení College Football? Budou další divize následovat? Bude je následovat NFL? Je tohle začátek konce letošního fotbalu a nebo naopak to poslední, co se letos ruší?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *