Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2021,  Uncategorized

SEAHAWKS 53-MAN ROSTER A PRACTICE SQUAD

 Letošní postup při zužování kádru z 90 hráčů na začátku Training Campu až na konečných 53, kteří se zapojí do ostrých bojů počas sezóny, probíhal oproti letům minulým poněkud odlišněji. Výsledek je ale nakonec stejný. V úterý večer musely všechny týmy NFL zúžit svou soupisku na 53 hráčů, kteří nastoupí v letošní sezóně. O den později pak týmy musely určit sestavu practice squadu. Jedná se o zálohu o maximálně 16 hráčích, kteří mohou v případě nutnosti nahradit někoho ze základní sestavy. Pojďme si je tedy všechny postupně představit…

QUARTERBACKS
 Starting job Russella Wilsona není žádným překvapením. Aby taky ano, když od svého rookie ročníku nevynechal jako starter ani jediné z celkově 160 utkání! Třetím rokem po sobě je také role jeho backupa neměnná. Je jím Geno Smith, který si, převážně díky Russově neexistující absenci, v předchozích dvou sezónách připsal pouze 5 passových přihrávek. Ohledně QB#3 jsme se však dočkali překvapení a mírné rošády. Nejprve jsme k údivu všech jako součást 53-man rosteru ohlásili Seana Manniona. O den později byl však propuštěn a jeho pozici zabral Jake Lutton, kterého jsme vzali z waivers. Poté, co loni Jacksonvillu přestala fungovat počáteční MinshewMagic a také když veterán Mike Glennon selhal, dostal šanci hrát loňský sixth-round pick Lutton. Třízápasovou šňůru proher zakončil s 54.5% zkompletovaných passů pro 624 yardů, 2 TDs a 6 INTs, což se zrovna využitou šancí nazvat nedá. Tři quarterbaci v základní sestavě, které v practice squadu nikdo nedoplňuje, jsou pro duo Pete & John poněkud netradiční… 

WIDE RECEIVERS
 Mírně překvapil fakt, že Seahawks ve svém 53-man rosteru představili pouze čtyři receivery. DK Metcalf, Tyler Lockett (oba na fotce) a náš letošní první výběr v Draftu D’Wayne Eskridge byli, tak říkajíc, jistotka. Čtvrtým borcem je Freddie Swain, který loni jako nováček předvedl 13 catchů pro 159 yardů, 2 TDs a ve special teams přidal 2 fumble recoveries, 2 tackly a pár solidních returnů. Hned o den později však Hawks jako součást practice squadu uvedli další čtveřici ve složení Penny Hart, Aaron Fuller, Cade Johnson a Cody Thompson a obavy o nedostatek cílů pro Russellovy hody byly rázem tatam.

TIGHT ENDS
 Seahawks na této pozici představili očekávané trio. Z Rams příchozivší Gerald Everett se těší na kolaboraci s “jeho” offensive coordinatorem z LA Shane Waldronem. Uncle Will (Dissly) se těší, že se mu snad konečně vyhnou season-ending injuries a přítomnost dvoumetrového obra Colbyho Parkinsona snad značí, že jeho zranění nohy není nijak vážné a pokud jej neuvidíme hned při season kickoffu v Indy, jeho přítomnost na hřišti na sebe snad nenechá dlouho čekat. Stejně jako loni, kryje této trojici v practice squadu záda Tyler Mabry.

RUNNING BACKS
 Tak z této nabušené sestavy musí mít radost snad každý 12th Man… Chris Carson zde nesmí chybět a doufejme, že v kritických fázích sezóny letos nebude chybět ani na hřišti. Travis Homer, DeeJay Dallas a Alex Collins se loni předvedli ve velmi dobrém světle a o své místo si řekli také povedenými výkony během letošní preseason. Výše zmíněnou čtveřici doplňuje fullback Nick Bellore a také first-round pick Draftu 2018 Rashaad Penny, který je pro mě stále spíše žhavý kandidát na trade, nežli RB#2. Šestice running backů je sice možná až příliš vysoký počet, ale nezapomínejme, že někteří z borců jsou velmi dobří také ve special teams a v případě veterána Bellora dokonce na pozici linebackera. Ano, čtete dobře. Loňský Pro Bowler Bellore si během preseason jako !linebacker! připsal 11 tackles a místy byly jeho výkony více než sympatické. V practice squadu je pak jako záloha připraven Josh Johnson.

OFFENSIVE LINE
 Hned 11 hromotluků najdeme v základní sestavě na pozicích v O-Line. To je možná o jednoho nebo dva více, než by se dalo předpokládat. Vůbec nebo velmi málo překvapivá jména jsou Duane Brown, Damien Lewis, Ethan Pocic, Gabe Jackson, Cedric Ogbuehi, Brandon Shell, rookie Stone Forsythe, Jamarco Jones, Phil Haynes a Kyle Fuller. Jediným nedraftovaným nováčkem naší letošní sestavy a pro mnohé také největším překvápkem představení 53-man rosteru se stal Jake Curhan. Poslední undrafted rookie, který tohle dokázal, byl v roce 2018 defensive tackle Poona Ford. Gratulace! Snad se Russell Wilson za touto hradbou konečně zbaví nálepky jednoho z nejčastěji sackovaných quarterbacků ligy. Další dva guardi jsou pak součástí včera zveřejněné sestavy practice squadu. Jsou jimi Greg Eiland a kanadský zástupce Pier-Olivier Lestage. 

DEFENSIVE LINE
 V D-Line se žádný šok nekonal. Na hřišti budeme moci vídat sestavu Carlos Dunlap, Darrell Taylor, Rasheem Green, L.J. Collier, Benson Mayowa, Alton Robinson, Kerry Hyder, Poona Ford, Al Woods a Bryan Mone. Pouze poslední jmenovaná trojice jsou čistokrevnými defensive tackly, tedy těmi, kdož jsou nasazováni ve středu D-Line. To nás však nemusí nějak extra trápit, neboť Hyder, Green a Collier rovněž umí zahrát uprostřed lajny. Taylor a Robinson jsou rovněž multifunkční, jelikož nastupují také jako outside linebackeři. Koneckonců i Jamal Adams je mnohdy pass rusher par excellence. Robert Nkemdiche, Myles Adams a Jarrod Hewitt jsou pak připraveni na případnou aktivaci v practice squadu.

LINEBACKERS
 Pouze tři linebackers ve 53-man rosteru. Na první pohled nedostatečný počet, ale je tomu tak ve skutečnosti? Ani ne. Očekávanou trojici Bobby Wagner, Jordyn Brooks a Cody Barton totiž skvěle doplňují další borci. Výše zmínění linemani Darrell Taylor a Alton Robinson, dále všehoschopný “safety” Jamal Adams a také fullback Nick Bellore, který jako linebacker nastupoval většinu Training Campu a preseason. No a (ťuk ťuk na dřevo) K.J. Wright je stále free agent… Součástí practice squadu pak jsou John Rhattigan a produkt NFL International Player Pathway Programu – němec Aaron Donkor.

DEFENSIVE BACKS
 V úterý zveřejněný final 53-man roster obsahoval ve skutečnosti jména pouze 52 hráčů. Třiapadesáté místo bylo totiž vyhrazeno po cornerbacka Sidneyho Jonese. Toho jsme včera oficiálně udělali Seahawkem, když jsme jej s Jacksonville Jaguars vyměnili za výběr v šestém kole Draftu 2022. Jones se vrací domů, neboť v letech 2014-2016 hrál na college za Washington Huskies – tým sídlící na severním předměstí Seattlu. Jones v secondary doplní tým ve složení Ahkello Witherspoon, Tre Flowers, Tre Brown, D.J. Reed, Jamal Adams, Quandre Diggs, Ryan Neal, Marquise Blair a Ugo Amadi. Kdo bude starting cornerbackem zatím není úplně jisté. Šuškat se začíná o dvojici Witherspoon a Flowers. Nezbývá nám než doufat, že Flowers naváže na loňský (konečně aspoň průměrný) rok… Tito dva v kombinaci s Reedem a Brownem se mohou na první pohled zdát jako nedostatečná zásoba cornerů, ale Blair a Amadi jsou jedni z nejlepších nickelbacků v lize, takže případnou pomoc je rozhodně odkud čerpat. Starting safeties budou jednoznačně loňští Pro Bowleři Adams a Diggs, což není žádné překvapení. Ryan Neal loni nejednou dokázal, že je víc než solidní backup. V záložních řadách practice squadu pak najdeme ještě jednoho cornerbacka, kterým je John Reid.

SPECIALISTS
 Tady se žádné překvápko konat nemohlo, neboť na těchto pozicích v průběhu celé offseason a preseason nikdo jiný ani nenastupoval. Aby taky ano, když všichni tři patří ve svém oboru k absolutní špičce, co může současná NFL nabídnout. Kicker Jason Myers neminul už 37 (regular season a postseason) field goalů po sobě a pouze o 7 přesných tref tak zaostává za NFL recordem Adama Vinatieriho. Nově druhý nejlépe placený punter ligy Michael Dickson je taky kategorie sama o sobě. Jeho loňské franchise recordy 49.6 yardů na punt a 52.5% puntů inside 20-yd line jsou jasným důkazem, že je to muž na svém místě. To lze tvrdit také o long snapperovi Tyleru Ottovi, který loni všechny míče poslal přesně do Dicksonových rukou a za své bezchybné výkony si vysloužil nominaci do svého prvního Pro Bowlu.

 Co na naši sestavu pro sezónu 2021 říkáš ty? Překvapilo Tě, že se někdo do rosteru dostal či naopak nedostal? Čekali jste na některé z pozic jiný výběr? Dejte vědět do komentářů a za každého takového hráče si rozhodně kup lístek do tomboly o vlastnoručně podepsaný dres Thomase Rawlse. Nejen o něj totiž půjde v losování, které se bude konat již příští neděli v Praze. Viz o nějaký ten příspěvek zpět.

Vše shrnuto do jedné věty: Sezóna je za rohem!
SEA!!! HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *