Sezóna 2021,  Archiv,  Novinky,  Uncategorized

VYHODNOCENÍ DOTAZNÍKU

 • Na jednu ženu vychází v průměru dvacet mužů. Zhruba 95% z dotázaných tedy byli muži. Asi žádné překvapení, ale je milé vidět, že fotbal sledují také reprezentantky něžnějšího pohlaví.
 • Téměř polovina, konkrétně 45% z dotázaných, je ve věku 26-35 let. Věk 92 % z nás se pak vleze do rozpětí 21-45 let. 
 • Na jednoho slovenského 12th Mana připadají více než tři čeští. Konkrétně 77 % dotázaných bylo z Česka, 23 % ze Slovenska. O české fotbalové základně se tedy dá tvrdit, že je trochu silnější, neboť poměr počtu obyvatel mezi našimi domovinami je jen 2:1.
 • Největší zastoupení československé fotbalové rodiny najdeme v hlavních městech. Jedná se o zhruba 35-40 % veškerých fans, kteří pocházejí z Prahy a středních Čech v případě Česka a z Bratislavy a jejího bezprostředního okolí v případě Slovenska. Jedinými kraji, které v dotazníku nezastupoval žádný respondent, jsou Trenčianský a Banskobystrický.
 • Zhruba 90 % z vás logicky fandí Seahawks. Z jiných klubů pak zhruba 5 % ze zdejších čtenářů fandí Kansas City Chiefs. Dále se pak z těch, kteří na dotazník zareagovali, alespoň dva fans přihlásili k náklonnosti k Browns, Broncos, Cardinals, Packers, Patriots, Ravens a Saints.
 • Největší poměr, konkrétně 35 % všech odpovědí, označilo za vašeho nejoblíbenějšího současného hráče Russella Wilsona. Z dalších často zmiňovaných jmen to pak jsou DK Metcalf (16 %), Bobby Wagner (7 %), head coach Pete Carroll (5 %) nebo Tyler Lockett (4 %). Z hráčů jiných týmů pak nejméně třikrát zazněla jména Tom Brady, Patrick Mahomes a Alvin Kamara.
 • Nejoblíbenějším již neaktivním hráčem se poměrně jednoznačně s 31 % hlasů stal Marshawn Lynch řečený Beast Mode (na fotce). Další vámi zmiňovaná jména, jejichž četnost stojí za řeč, jsou Peyton Manning (8 %), Kam Chancellor (6 %) a dvojice Drew Brees a Ray Lewis (oba 5 %).
 • Extrémně mě potěšilo, že hned celá čtvrtina z vás se k We are 12s CZ/SK dostala jen díky tomu, že je zaujal publikovaný obsah. To pro mě jednoznačně ukazuje na fakt, že jsem v posledních dvou letech neodvedl zrovna špatnou práci.
 • Vysokou vypovídající hodnotu pak měly vaše odpovědi na otázku, jak jste se k fotbalu dostali. Zhruba 55 % lidí si prostě fotbal našlo a nebo si fotbal našel je. Čtvrtinu z vás k NFL dovedl váš známý nebo někdo z rodiny. Zbývajících 20 % pak odpovědělo, že se k fotbalu dostalo jinak a mě by fakt zajímaly ty jednotlivé příběhy…
 • Dvě třetiny z vás. Tolik lidí fotbal nikdy nehrálo a ani to neplánuje. Zhruba čtvrtina z onoho zbytku, tedy celkově jen zhruba 7 % respondentů, fotbal hraje aktivně.
 • Z kanadsko-amerických lig je mezi námi absolutně nejoblíbenější hokejová NHL, kterou sledují zhruba tři čtvrtiny z nás. Zhruba 40 % z nás pak sleduje college football nebo basketbalovou NBA. Pouze 5-10 % respondentů sleduje ligu kopané MLS a pro mě osobně překvapivě také baseballovou MLB. Asi 15 % z nás pak zajímá jen a pouze NFL a žádné jiné sporty nesleduje.
 • Zhruba 40 % lidí si dle výsledků ankety čte každé slovo každého mého článku. Pokud je to pravda, v Česku a na Slovensku je mezi vámi asi 300 lidí, kteří fakt sledují vše a tvoří jakési jádro naší komunity. Zhruba tohle číslo potvrzují také statistiky, které ukazují jak naše webovky, tak i facebook a mám z toho vážně obrovskou radost. Že si má slova čtete ve většině případů, pak deklarovaly zhruba tři čtvrtiny z vás.
 • Příspěvky spojené se soutěžemi se pojí s nižším dosahem. To je zcela logické, jelikož jsme pořád převážně 12s Family, než casino, že jo… U Tipovačky se jedná o zhruba 30 % nižší zájem, než u běžného fotbalového příspěvku. Co se Fantasy League týče je pak zájem oproti Tipovačce jen poloviční. To ale vysvětluje “jen” dvacítka přímých účastníků ligy. 
 • Lehce mě překvapilo, že previews u vás mají mírně větší úspěch než reviews. 
 • Zhruba každý čtvrtý z vás přispěl na chod fanclubu a některou z cen do soutěží koupí trička nebo finančním darem. To je paráda a ještě jednou všem mockrát děkuji. Neméně podstatný je také fakt, že hned 90 % z vás si existenci československých 12s nenechalo pro sebe a řeklo o nás někomu dalšímu. To se pak nelze divit, že jsme nejrychleji rostoucí fanpage u nás… Asi dvě třetiny z vás se pak v komentářích pod články podílí na tom, jak naše stránka žije. Jen tak dál!
 • Dva lidi dokonce napsali, že by tričko chtěli také a že o něm nevěděli. Omlouvám se, ale trička už vážně nebudou. Upozorňováno na ně během uplynulého půl roku bylo nesčetněkrát.
 • Když jsem se zeptal na ceny do soutěží, 37 % z dotázaných odpovědělo, že dres byl dobrý nápad a dali by si klidně repete. Pro mě překvapivě 29 % lidí řeklo, že neví, je jim to jedno nebo že je to výhradně na mně. Už jen tyto dvě možnosti dávají dohromady téměř dvě třetiny všech odpovědí, takže se příští sezónu na nějaký ten dres jistě můžete těšit. Mezi přání patřily také podepsané dresy, letenky na zápas do USA nebo večeře s DK Metcalfem. Na to máme ale, vážení, sakra nízký budget…
 • Tipovačky se v uplynulých letech zúčastnilo asi 60 % dotázaných. Vypadá to však, že popularita této soutěže stále roste. V příštím roce se totiž má v plánu zúčastnit 65 % z vás a dalších hned 25% tuto možnost stále zvažuje. 
 • Zhruba 85 % dotázaných by na Tipovačce neměnilo vůbec nic a je s jejím formátem spokojeno. Jedná se o výraznou většinu a soutěž tím pádem neprojde výraznějšími změnami. Vzhledem k možnosti vést vzájemně porovnatelné historické tabulky tento výsledek vítám. Dva návrhy, s nimiž přišlo shodně 7 % z vás, však rozhodně stojí za zmínku. První návrh změny spočívá v tom, že by se uděloval bonusový bod za absolutně přesný tip. To se za dvouletou historii z celkových 1 479 tipů stalo pouze dvakrát. Maximální zisk v rámci jednoho kola by se tedy zvýšil z 10 na 11 bodů. Druhý návrh pak hovoří o přidání dalších tipovaných parametrů, kde bychom se například ptali na to, který hráč skóruje touchdown nebo zda hráč překoná některou ze sledovaných statistik. Zbylé návrhy beru v potaz, přeberu si je, ale nebudu je sem vypisovat. Jelikož 7 % je poměrně silný hlas a 12s jsou komunita, všichni byste si měli zvolit, zda k některým změnám dojde nebo nikoliv. Alespoň dvoutřetinová většina pak rozhoduje o případné změně. Tak HLASUJ ZDE => https://www.survio.com/survey/d/Z6I9J7R6E9Y5U9Y3K
 • Z devatenácti loňských účastníků Fantasy League (dvacátý jsem já a dotazník jsem nevyplňoval), se průzkumu zúčastnilo patnáct z vás. V případě, že by si všichni řekli, že si to v sezóně 2021 zopakují, je už teď jasné, že při registraci bude letos mnohem větší těsno. Přesně 20 lidí totiž deklarovalo, že si příští rok budou chtít zahrát. To je rovno počtu týmů celé ligy. Navíc v tom nejsem započítaný já a dalších 32 lidí řeklo, že svou účast ve Fantasy League 2021 bude ještě zvažovat. Vše tedy napovídá tomu, že letos bude registrace trvat o dost kratší dobu, než loňských 18 hodin a že na kapacitu tedy bude výrazně větší tlak. Tak to v červnu nepromeškejte. 
 • Ve Fantasy League by nic nezměnily asi čtyři pětiny respondentů. Byly celkem tři návrhy, které vznesli alespoň dva lidé. Jednak aby se Fantasy Super Bowl hrál již v předposledním hracím týdnu, jelikož některé týmy mohou šetřit své hvězdy před playoff. S tímto se plně ztotožňuji a již delší dobu jsem rozhodnut, že tomu tak v příští sezoně skutečně bude, neb je to opravdu spravedlivější. Druhý návrh hovoří o snížení počtu týmů v lize. K tomu se nechystám, neboť naše Fantasy League se těší čím dál tím větší oblibě. Navíc já nechci nabízet méně volných míst a s tím i příležitostí vyhrát nějaké ty ceny, než kolik je liga skutečně schopna pojmout. Třetí návrh pak mluví o zrušení divizí. Slibuju, že toho se nedočkáte. Na divizní rivalitě by naopak naše liga měla v budoucnu stavět. Může se totiž stát, že v rámci blízkých let se zájem o Fantasy zvýší natolik, že se do soutěže o ceny bude postupovat z nějaké druhé ligy, že bude daleko těžší se do ligy přihlásit jen tak bez předchozích zkušeností a že účast se stane otázkou pouze zdejšího “tvrdého jádra”. Fantasy totiž, a je to logické, zajímá jednoznačně nejmenší procento z vás. Každopádně pár změn, ať už vámi zmíněných či opomenutých, chystám tak i tak, ale o tom více až v červnu.
 • Když jsem se zeptal na tři slova, kterými byste popsali We are 12s CZ/SK, mezi nejčastěji zmiňované výrazy patří informace, zajímavosti, super, komunita, zábava, fans nebo s různými obměnami dobrá/skvělá/výborná práce. Co mě skutečně zahřálo na srdíčku je fakt, že rodina, přátelé, osvěta či dokonce inspirace a zázrak byla taktéž slova, která jste vy, 12s, napsali.
 • Alespoň 5 % z vás jste sami od sebe napsali dvě veledůležité věci. Jednak že si přejete, aby nám v postkoronavirovém věku vyšel nějaký ten společný sraz a sledování zápasu a také že by bylo parádní, kdybychom se stali oficiálním fanclubem. 
 • Děkuji každému jednomu z vás za zpětnou vazbu. I díky vám se ještě budou dít věci… 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *