Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

SEATTLE SEAHAWKS (1-0) at ATLANTA FALCONS (0-1) – REVIEW (WEEK 1)

 Tak jsme se konečně dočkali startu nové sezóny National Football League a hned na úvod je tady výhra našich Seahawks, jelikož si z Atlanty vezeme W v poměru 38-25. Ve stručnosti pak lze říci, že za tím stála dvojice našich hráčů v podobě Russell Wilson a Jamal Adams. Předvedli jsme však velmi dobrý týmový výkon a za výhrou tak stojí daleko více členů naší sestavy, než jen tato dvojice. Pojďme si ten včerejšek stručně shrnout.

 Heslo “Let Russ cook” se před touto sezónou objevovalo častěji než kdykoli předtím. Fanoušci našich Seahawks se tak hlasitě dožadovali upuštění od převážně běhového útoku, který od roku 2018 vede offensive coordinator Brian Schottenheimer a naopak volali po svěření odpovědnosti za větší část zápasu do rukou Russella Wilsona. No a přesně toho jsme se včera dočkali. DangeRuss zkompletoval parádních 31/35 přihrávek pro 322 yards, 4 TDs a 0 INTs, čímž si vysloužil parádní QB rating 143.1 a velmi hlasitě si řekl o ocenění NFC Offensive Player of the Week. Kdyby se vám to z nějakého neznámého důvodu zdálo málo, Russell se s 29 naběhanými yardy rovněž stal leading rusherem týmu. To dělá celkově bezmála 35% rushing yards našich Seahawks. Nutno podotknout, že to vše předvedl i napříč stále nijak božsky hrající O-Line. Pravdou však je, že se zdála býti lepší než byla ta loňská. Na nějaké velké závěry si však ještě alespoň měsíc počkejme, jelikož borci stále nejsou a ani nemohou být dokonale sehraní. Z čísel RW3 samozřejmě těžila převážně dvojice wide receivers DK Metcalf a Tyler Lockett. Metcalf nachytal 95 yards a 1 TD, kterým při situaci 4th&5 v úvodu prvního poločasu naklonil na naši stranu jazýček vah v do té doby vyrovnaném utkání. Lockett pak zachytil team-high 8 passes pro 92 yards. Velmi dobrý zápas však měl také running back Chris Carson, který k nijak zvlášť oslnivým 21 rushing yards přidal také 45 yards a 2 TDs vzduchem. Když si uvědomíme, že Carson měl 2 receiving touchdowns za poslední dvě sezóny, nelze se divit, že nejednomu z nás včera spadla brada. Poslední Russellův TD pak zachytil nově příchozí a velezkušený tight end Greg Olsen.

 A co obrana? Pokud jste zápas viděli, jistě vás napadnou jen dvě slova – Jamal Adams (na fotce). Tento safety, kterého jsme s New Yorkem Jets v offseason vyměnili za dva first-round draft picky, svým včerejším výkonem jasně ukázal, že tato cena nebyla ani zdaleka tak přestřelená, jak to v červenci viděla velká spousta lidí. Adams předvedl 12 total tackles, 2.5 tackles for loss, 1 sack, 2 QB hits a zdálo se, že je na hřišti úplně všude. No, napadá mě snad jen srovnání, že jak jsme byli před rokem odvaření z příchodu Clowneyho, tak Adams je ještě o dvě třídy lepší hráč a já osobně si z něj během večera nejednou sedl na prdel. S Adamsem v obraně je naše defense dvojnásob tak dobrá, než by byla bez něj. Adams však nebyl jediným obráncem, který včera zářil. Pár příkladů za všechny – druhý safety Quandre Diggs nasbíral 4 tackles, zblokoval 2 passy a zachycenou interception v závěru zápasu definitivně pohřbil jakékoliv naděje Falcons na obrat. Velmi výraznými borci pak byli také například Marquise Blair (7 tackles), Lano Hill (5 tackles, 1 tackle for loss a 1 forced fumble), Quinton Dunbar (6 tackles, 1 pass defended), Benson Mayowa (1 tackle, 1 tackle for loss, 1 sack, 1 pass defended, 1 QB hit a hlavně 2 vystavené stopky při čtvrtých downech soupeře) a nebo už klasicky pětinásobný člen First-team All-Pro Bobby Wagner, který předvedl 7 tackles, 1 tackle for loss a 2 passes defended. Občas ten včerejšek připomínal LoB éru. To se říct nebojím, nestydím a trvám na tom.

 Také naše special teams výraznou měrou přispěly k první výhře sezóny. Punter Michael Dickson předvedl parádní výkon, když si připsal 47.8 yards/punt. Pro srovnání uvedu, že lepšího průměru dosáhl pouze ve 2 z posledních 10 zápasů v našem dresu. Dvěma ze čtyř punts pak dokonce Falcons přišpendlil v jejich vlastní red zone. Také kicker Jason Myers stojí za zmínku. Ten totiž proměnil vše, před co byl postaven a s 1/1 FG a 5/5 PAT odešel ze zápasu se 100% úspěšností. Při returnech pak dostala šanci dvojice mladíků. Pětadvacetiletý wide receiver David Moore vrátil 1 punt return pro 15 yards a ještě o tři roky mladší running back pak vrátil dva kick returny pro 43 yards. Solidní výkon všech zúčastněných.

 Suma sumárum Falcons sice měli tři 100+ yards receivery, vyhráli 28-22 na first downs a rovněž 505-383 na total yards, ale v absolutní pohodě hrající Russell Wilson, totální beast představení Jamala Adamse a hned !!!6!!! získaných turnovers v podobě interception, fumble recovery a čtyř ubráněných 4th downs rozhodly o tom, že jsme celkem bez větších problémů dokráčeli za první výhrou sezóny. Teď už se můžeme těšit na Sunday Night Football, ve kterém za týden na CenturyLink Field přivítáme Cama Newtona a jeho New England Patriots.

 Jak jste si první utkání letošního ročníku v podání našich Seahawks užili vy? Bylo to všechno dle vašich očekávání nebo jste ve výkonech některých našich borců nalezli větší mezery a nedostatky? Podělte se o své postřehy a pocity.

#GoHawks #RoadToSBLV

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *