Sezóna 2020,  Novinky,  Preseason,  Uncategorized

STŘÍPKY Z OFFSEASON

 Celkem čtyřicet udělovaných cen ve čtrnácti různých sportech a o kandidátech za Seahawks můžete rozhodnout i vy. Řeč je o 2020 ESPY Awards, které budete moci sledovat ve 3:00 hodin v noci z neděle na pondělí. Galavečer 28. ročníku udělování ocenění pro nejlepší sportovce světa, jež se od roku 2002 koná v Los Angeles, proběhne tentokrát z důvodu světové pandemie pouze ve virtuální podobě. To s sebou přináší nejednu změnu. Předávání cen, kde diváci a sportovní fanoušci jsou jedinými porotci, moderuje vždy nějaká slavná osobnost. V minulých letech to byli například quarterback Peyton Manning, wrestler John Cena, rapper Drake a nebo třeba herec Samuel L. Jackson. No a jelikož to celé bude letos probíhat jen v podobě online přenosu, pro diváckou přitažlivost bylo potřeba rozšířit kádr moderátorů na počet tří. Kapitánku americké ženské fotbalové reprezentace Megan Rapinoe (mluvím ale o tom nudném socceru) a basketbalistku Sue Bird, která v WNBA hraje za tým Seattle Storm, doplní také one and only Russell Wilson. Tak si to rozhodně nenechte ujít. Ještě předtím však otevřete následující odkaz, kde i vy můžete hlasovat pro kandidáty, kteří si vyslouží nominaci za Seattle Seahawks na některou z cen 2020 ESPYs. https://www.seahawks.com/news/vote-for-the-2020-seahawks-espys

 Fotbal, to nejsou jen hráči. Neodmyslitelnou součástí všech týmů jsou také trenéři pro jednotlivé pozice na hřišti, offensive a defensive coordinators, spousta lékařů, skautů, týpků podávajících míče a pití a nepřeberného množství dalších lidí. No a během této offseason přibyl k Seahawks off-field stuffu zcela nový člen. Alonzo Highsmith (na fotce) však není ve světě NFL žádným nováčkem. Jeho jméno je spojeno především s týmem Green Bay Packers. V jejich barvách působil v letech 1999-2017 jako člen “Players Personal Department”, kde byl jeho náplní práce nejen samotný scouting, tedy vyhledávání a rekrutování nových hráčů, ale také jejich následná podpora a víceúrovňová spolupráce s trenéry týmu. Velmi dobře se tak zná s naším general managerem Johnem Schneiderem, který v Green Bay rovněž pracoval v letech 2002-2009. Během 19 sezón, kdy Highsmith působil v barvách Packers, vyhrál tento tým 9x svou divizi NFC North, hned 13x se Packs dostali do playoff. Třešničkou na dortu pak byla výhra v Super Bowlu XLV, od kterého v únoru uběhne rovných deset let. V posledních dvou sezónách pak byl viceprezidentem Clevelandu Browns. Nyní se Highsmith stěhuje na Pacific Northwest, kde v barvách našich Seahawks bude pracovat v oddělení scoutingu. Tak uvidíme, jaké mladé talenty dokáže svým bystrým okem objevit a přitáhnout do Seattlu v příštích letech…

 Vzhledem k epidemiologické situaci vedení ligy v čele s NFL Commissionerem, kterým je Roger Goodell, opět prodloužilo dobu, po kterou se týmy nemohou hromadně scházet na společných aktivitách. Tato doba byla prodloužena již poněkolikáté a její aktuálně platný konec připadá na příští pátek. Nepříjemnou novinkou však je, že se letos neuskuteční žádné minicampy. To může, jak se ostatně vyjádřil i náš head coach Pete Carroll, negativně ovlivnit hlavně rookies. Jejich minicamp je totiž velmi důležitý v tom ohledu, že právě zde si mohou svými výkony říct coaching stuffu o šanci zahrát si v zápasech regular season. Rovněž se začíná nahlas uvažovat o zkrácení preseason ze čtyř na dva zápasy, což by dost pravděpodobně minimálně odsunulo, ne-li úplně zrušilo, také Organized team activities a Training camp. Nově nakažených nemocí COVID-19 stále přibývá poměrně rychle. V nejhorších týdnech během dubna to bylo okolo 30 tisíc nových případů denně, nyní toto číslo osciluje okolo 20 tisíc.

 Jména K.J. Wright a Kam Chancellor zná asi každý z nás. Manželky našeho současného linebackera a bývalého strong safetyho – Natalie Wright a Tiffany Chancellor – zná už málokdo. Byly to však právě ony, které byly hlavními organizátorkami protestního průvodu upozorňujícího na rasovou nerovnoprávnost v USA. K davu čítajícímu několik set hlav, který prošel po dva a půl kilometru dlouhém dálničním mostu spojující nejen centrum Seattlu a Mercer Island, ale dle organizátorek také lidi různých ras, se přidali rovněž head coach Pete Carroll a general manager John Schneider s jejich rodinami. Právě Carroll a Schneider v uplynulé dekádě poskládali kompletní roster Seahawks, který je v současné době tvořen téměř z osmdesáti procent hráči tmavé barvy pleti.

 Ve které z kategorií na ESPY Awards bychom mohli zaznamenat úspěch? Myslíte, že nový člen coaching stuffu by mohl přispět zvýšení kvality našeho týmu? Jste přesvědčeni o tom, že se letos dočkáme sezóny National Football League ve jejím plném rozsahu? A bude to případně se stadiony naplněnými diváky? Podělte se o svůj názor do komentářů. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *