Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2021

STŘÍPKY Z OFFSEASON, DRUHÁ ČÁST

 Aktuální sestava byla rozšířena také o dva borce hrající jako safety, kteří oba prošli nedfaftováni Draftem 2019. Joshua Moon si v onom roce připsal dokonce start za Jacksonville Jaguars, ale jednalo se pouze o preseason a ještě před prvním weekem regular season byl z rosteru cutnut. Během svého posledního roku angažmá na Georgia Southern University byl nejvýraznějším hráčem secondary svého týmu, když nasbíral 71 tackles, interception a dva forced fumbly. Druhým safetym je LaDarius Wiley (na fotce), jehož příběh je podobný. Za Vanderbilt zářil. Celkem 247 tackles, 2 sacks, 2 interceptions a 7 vyprodukovaných fumblů jej v týmu řadily mezi hvězdy. NFL Draftem se však neprokousal a nakonec jej podepsali Tennessee Titans. Do jejich finální sestavy pro základní část sezóny se však nedostal.

 Třetím safetym pak není tak úplně safety. Aashari Crosswell z Arizona State University je fotbalový hybrid se vším všudy. Ještě než se po jediném odehraném utkání rozhodl skrz koronavirovou pandemii vynechat zbytek sezóny 2020, dokázal v roce 2019 skórovat hned ČTYŘMI různými způsoby! Krom pick-six, kickoff return touchdownu a punt return touchdownu si připsal také dva rushing touchdowny. K tomu všemu za svou dva-a-něco-roky-dlouhou college kariéru nastřádal parádní čísla v podobě 93 tackles, 6 interceptions a 25 zblokovaných passů.

 Z waivers jsme pak do Seattlu přivedli Saiviona Smitha. Třiadvacetiletý cornerback během své loňské rookie sezóny v dresu Dallasu Cowboys, za které nastoupil v šesti utkáních, jednou jako starter, nasbíral pouze 3 tackly. No teda…rookie season… Tu konkrétně, stejně jako výše zmíněný Palmore, prakticky celou strávil v dresu Houstonu Roughnecks v krátce žijící XFL, jelikož tento odchovanec University of Alabama se účastnil již předpandemického NFL Draftu 2019.

 Všichni v tomto článku zmínění hráči, až na tight enda Suttona, se zúčastnili rookie minicampu, který Seattle Seahawks pořádali již před dvěma týdny. Nejen naši Seahawks, ale všechny týmy NFL tedy aktuálně naplno využívají svých každoročních offseason možností a rozšiřují svůj dosavadní kádr až na 90 hráčů. Oproti minulým rokům bude postup následného zeštíhlování rosteru letos mírně odlišný. Ostatně jako všechno, že jo… Momentálně povolený 90-man roster bude 17. srpna zúžen na 85 hráčů, o týden později na 80 hráčů a konečný 53-man roster následně budou muset všechny týmy zveřejnit 31. srpna, tedy pár dní po skončení letošních preseason utkání.

 Ano, letos nás opět čeká také preseason! Teď už známe dokonce její přesná data. Méně známým faktem je, že jelikož regular season byla od tohoto roku prodloužena na 17 utkání, jeden týden byl takto “ukraden” právě preseason. Po zkrácení předsezónní části složené ze čtyř přátelských utkání o nic, během nichž byla až moc velká spousta času na nějaké to season-ending injury, se ostatně volalo již dlouhé roky. Naši Seahawks letos začnou v noci na 15. srpna utkáním ve zbrusu novém Allegiant Stadium proti Las Vegas Raiders, 22. srpna si to na Lumen Field rozdají s Denverem Broncos, s nimiž jsme v letech 1977-2001 bojovali v rámci divize AFC West, a nakonec se náš tým vydá do Los Angeles, aby se 29. srpna utkal s tamními Chargers. 

 Všechny preseason zápasy, ale co je hlavní, tak také regular season games, by se podle nedávného jednání zástupců ligy, klubů a hráčské asociace, měly odehrát před plně zaplněnými tribunami stadionů. Tento záměr prezentovalo 30 z 32 ligových týmů, ale předně NFL Commissioner Roger Goodell, který o tomto plánu mluví v posledních měsících opakovaně. Mezi týmy, které již spustily prodej vstupenek na letošní domácí zápasy najdeme také Seattle Seahawks! 

 No a co bude následovat teď? Do 10. června probíhají OTAs, tedy Organized Team Activities, při kterých bychom na hřišti, poprvé během letošní offseason, mohli vidět také naše největší hvězdy, a nikoliv pouze rookies a hráče, kteří se na postup do final rosteru ještě určitě pořádně nadřou. Píšu “měli bychom”, jelikož účast na OTAs je letos skrz covidu pro hráče nepovinná. Třicítka týmů, a to včetně Seahawks, však již také deklarovala, že uspořádá Training Camp, a to klasicky s povinnou účastí hráčů. Největší společná akce hráčů Seahawks, ale i jejich fans, která se během offseason koná, se letos neobejde ani bez svého druhého z hlavních elementů, což je v našem případě 12th Man přítomný přímo v areálu tréninkového Virginia Mason Athletic Center! Loni se na tento neuskutečněný vrchol v Seattlu prodalo na 34 tisíc vstupenek, které však nakonec jejich majitelům byly k ničemu. Začátek Seahawks 2021 Training Campu je aktuálně naplánován na 30. července.

 Tak co vy na to? Má některý z těchto borců naději se probojovat do základní sestavy? A co aktuální, ťuk ťuk na dřevo, pozitivní pandemická situace? Dočkáme se skutečně sezóny jako “za starých časů”? Jo a abych nezapomněl… Víte o tom, že během června (v ČR) a července (v USA) podstoupíme proces registrace prvního oficiálního fanclubu týmu NFL v našich končinách? Ano, skutečně se blížíme! Tak doma udělej pořádný offseason bordel! A pěkně nahlas: SEA!!! HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *