Archiv,  Novinky,  Sezóna 2023,  Soutěže,  Tipovačka

CSSH TIPOVAČKA 2023 – TABULKA PO WEEKU 6

 Zprvu musím Vás všechny, milí účastníci letošních klání, od srdce pochválit za nejvzornější účast, jakou jsme měli za poslední roky. Když totiž porovnáme letošní kickoff week s právě uplynulým šestým týdnem, účast v Tipovačce se nám propadla pouze o 3,3%. Hodnota tohohle čísla pak vyniká zejména ve srovnání s roky minulými. V uplynulých třech letech byl totiž propad účasti v daném období vždy mezi 9.6 a 14.1%. Jen tak dál, 12s! Jak už je dávno veřejně známo, nejsnáze Vás v Tipovačce může porazit jen a pouze Vaše vlastní neúčast či neplatné tipy. K cílové pásce nám ještě stále chybí setsakramentsky dlouhá cesta.

Ačkoliv nezanedbatelná část tipujících tohoto kola, konkrétně 41.4% z platných tipů, správně odhadovalo výhru Bengals, většina byla v přesnosti tipovaných parametrů vedle jako ta jedle, takže pouze čtveřice nejlepších se mohla těšit ze zisku alespoň sedmi bodů. Nejlepším tipujícím týdne se pak se ziskem devíti bodů stal Adam Vyskočil. Jelikož však byl po minulém kole v tabulce úplně poslední, nejedná se v jeho případě o žádný atak stupňů vítězů, nýbrž jen o předání “Mr. Irrelevant štafety” někomu jinému.

 V průběžném vedení bychom již třetím týdnem, neoficiálně již od samotného startu letošního honu za putovním pohárem a vlastnoručně podepsaným dresem Waltera Jonese, mohli najít jméno Michal Klučár. Ten správně odhadoval výhru Bengals a hlavně díky tomu se jeho náskok oproti předchozímu týdnu vyšplhal na letos zatím rekordní čtyři body, což je vzhledem k fázi soutěže solidní polštář. Jak ale historie správně připomíná, tento polštář může během jediného kola rychle splasknout. 

 Na stříbrné pozici se již druhým týdnem hřeje Radek Čos. Ten sice jako jediný z aktuální TOP devítky tipoval výhru Seahawks, ale vzhledem k bídně odhadlému skóre většiny z nás, dokázal navzdory zisku jen čtyř bodů z tohoto kola poměrně profitovat. Stalo se tak ale za cenu toho, že Michala, jakožto momentálně jediného uprchlíka, nechal před sebou o samotě a byl tak pohlcen stále ještě silně nahuštěným pelotonem. 

 Již čtvrtým týdnem po sobě jej můžete najít mezi nejlepší pěticí, avšak na bedně jej letos můžeme najít vůbec poprvé. Na mysli mám samozřejmě borce z TOP 10 konečného pořadí obou posledních ročníku, jímž není nikdo jiný než Róbert Kopček.

 Těsně pod stupni vítězů pak najdeme novou nejlepší ženu letošního ročníku a zároveň i skokanku kola. Pavlína Ram totiž předvedla skvělý tip ohodnocen osmi body a z 31. pozice se tak rázem vyhoupla až na tu čtvrtou. Just wow. Kor když start září již dávno pominul a máme tady polovinu října.

 Kolem pátého místa je pak řádně přečížkováno…

 Kde skončí, skončí-li vůbec, Michalova spanilá jízda za titulem? Bude rookie Radek tím, kdo jej z trůnu nakonec sesadí? Stane se Robo jako teprve druhý člověk v historii držitelem tří po sobě jdoucích umístění v TOP 10? Mohli bychom se po dvouleté odmlce dočkat umístění zástupkyně něžného pohlaví na stupních vítězů? No a jak se takto ve třetině honu za putovním pohárem a podepsaným dresem člena Pro Football Hall of Fame daří Vám osobně? Komentáře jsou tu jako vždy pro Vás!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *