Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2023,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2023 – TABULKA PO WEEKU 6


 

Šestý týden CSSH Fantasy nám přinesl řadu překvapení a konec jedné velké série. Pomalu se nám začíná vyjasňovat o co vlastně budou týmy bojovat – pár o vítězství, část má blíž k postseason, část naopak k sestupu a máme tu už celkem jasno, kdo se bude soustředit na to, aby se vyhnul sestupu. Jak by řekl prezident, pojďme se tedy podívat, jak si kdo v šestém kole vedl … 

První liga 

 1. Prague 6ers (3-3) vs. Hodkovicky Hawks (3-3) 

Final: 82,72 : 87.74 

Zápas divizních rivalů z divize North i tentokráte skončil vítězstvím Hodkoviček Hawks, ale výrazně těsnějším než v prvním kole. O vítězství Hodkoviček se kromě QB T. Tagovailoi, který přispěl solidními 22 body, výrazně s 18 body zasloužil i nejlepší kicker tohoto týdne – baltimorský J. Tucker, jehož 18 bodů bylo více, než získal QB Baltimoru L. Jackson. Prague 6ers doplatili na to, že měli šest hráčů s méně jak deseti body a dva s nulou, za což je pravděpodobně čeká strike. Výsledek znamená, že se oba týmy vyrovnaly na recordu 3 : 3 a Hodkovičky přeskočily 6ers v divizní i celkové tabulce. 

 1. Ostrava Seahawks (2-4) vs. Prague Puntriots (5-1) 

Final: 108,62 : 104,64 

Souboj dvou týmů z opačných konců divizní i ligové tabulky dopadl nakonec nejtěsnějším rozdílem celého kola ve prospěch Ostravských Seahawks. a to přestože Puntriots vedli až do posledních minut pondělního posledního zápasu. Vítězství na stranu Ostravy překlopili chycenými přihrávkami C. Lamb a B. Cooks a podpořila je i obrana Dallasu, která získala interception. O vítězství Ostravy se nejvíce zasloužil nejlepší hráč celého kola RB R. Mostert, který nasbíral 34 bodů. Na straně Puntriots se naopak blýskl WR T. Hill s 28 body. Zajímavostí je, že oba týmy měly na lavičce výrazně přes 30 bodů. Končí tak vítězná série Puntriots a v lize již není žádný neporažený tým. Naopak Ostrava opustila sestupové příčky. 

 1. Pardubice 95ers (3-3) vs. Vrbica Alligators (1-5) 

Final: 88,08 : 80,58 

Klíčový duel ze spodních pater tabulky dopadl lépe pro Pardubické 95ers. Zápas vypadal dlouho jako debakl pro Alligators, ale více jak dvacet bodů QB D. Prescotta, který byl nejlepším QB týdne a WR K. Allena hrajících proti sobě v posledním pondělním zápase přivedlo zápas téměř do napínavého stavu. 95ers výrazně pomohlo, že i když neměli jediného hráče přes 20 bodů, tak 6 jejich hráčů překonalo desetibodovou hranici, naproti tomu v týmu Alligators se objevilo hned pět hráčů, kteří měli pět a méně bodů. Výsledek tak posouvá Pardubice na record 3 : 3 s otevřeným výhledem na playoff. Naopak Alligators jsou jedním ze tří týmů s recordem 1:5 a čeká je boj o záchranu. 

 1. Olomouc Attys (4-2) vs. Slavoj Jesenice (3-3) 

Final: 117,26 : 105,64 

Oba soupeři z divize South vstupovali do zápasu se stejným recordem 3:2 a tentokráte měl zápas opačný výsledek než minulý týden. Byl také výrazně bodově bohatší pro oba týmy. Vítězství Attys bylo postaveno na týmovém výkonu – jen dva hráči měli méně než 10 bodů. Naopak Slavoji nepomohlo ani pět hráčů, kteří měli přes patnáct bodů. Zajímavostí také je, že jediným hráčem obou týmů, který měl více jak 20 bodů byl WR D. London, nasazený Attys. Smutnou statistikou pro Slavoj je, že se svým výsledkem by v tomto kole porazil 13 týmů a byl nejlépe bodujícím poraženým týmem. Attys si tak upevnili první místo v divizi South a čeká je souboj o čelo tabulky. 

 1. Oderberg Minions (2-4) vs. Ganovce Neanders (4-2) 

Final: 87,22 : 112,2 

Tabulka říkala, že favoritem tohoto duelu jsou Neanders, predikce naopak na jasného favorita pasovala Minions. Ukázalo se, že měla pravdu tabulka a Neanders naprosto jasně Miniony přehráli. O vítězství Ganovců se nejvíce zasadil WR. S. Diggs s dvaceti body, dvojice hráčů NO RB A. Kamara a WR R. Shaheed a druhý nejlepší kicker kola H. Butker, kteří měli okolo 18 bodů. Minions měli ve svém týmu nejlépe bodující obranu kola, ale jednadvacetibodové Vikings nechali pouze na lavičce. Minions se také zranil QB J. Fields, takže bude důležité, v jakém stavu se vrátí po bye weeku jejich druhý QB R. Tannehill. Neanders si svojí výhrou upevnili pozice zajišťující playoff, naopak Minions se budou spíše bránit sestupu. 

 1. Bazalisek Ostrava (3-3) vs. Dubravka Hawks (2-4) 

Final: 108,24 : 103,82 

Dubravka nepotvrdila roli jasného favorita, a utrpěla těsnou porážku. Bazališek dal zapomenout na první týden, kdy se stejným soupeřem prohrál o 40 bodů. O vítězství se tentokráte nejvíce zasloužil WR A. Thielen s 28 body, na straně poražených naopak bodovali QB J. Goff s 22 body a RB K. Williams, který měl jen o půl bodu méně. Zajímavostí jsou pouhé tři body, které zůstaly v případě Bazališka na lavičce, oproti 31 bodům, které naopak zaznamenala lavička Dubravky. Bazališek se s rekordem 3 : 3 dostal do skupiny v boji o playoff, naopak  Dubravka utrpěla třetí porážku v řadě a dále se propadá tabulkou. 

 1. Teplice Birds (1-5) vs. High Tatras GOATs (4-2) 

Final: 75,10 : 89,60  

Nováček z Teplic druhé vítězství v řadě nepřidal a podlehl celkem jasně soupeři z Tater o 14 bodů. GOAT’s se při svém vítězství opírali o téměř dvacetibodové QB. J. Hurtse a RB D. Henryho. Naopak Birds nepomohl ani nejlepší TE ligy T. Kelce s více jak 21 body, neboť druhým nejlepším hráčem byl QB. Burrow, který měl ale jen necelých 14 bodů. Nikdo další už více než 10 bodů neměl. Naopak hned 4 hráči zaznamenali 4 a méně bodů. Bez zajímavosti také není, že v případě GOAT’s zůstalo 44 bodů na lavičce. Vítězstvím se GOAT’s dostali na poslední místo zajišťující playoff, naopak Teplice zůstávají poslední a čeká je velmi těžký boj, aby se vyhnuly sestupu. 

 1. Jihlava Hornets (4-2) vs. Sesivani ze SNP (4-2) 

Final: 79,06 : 86,48 

Pohled do tabulky nám říkal, že spolu budou soupeřit dva týmy z top pětky celé ligy, ale výsledek tomu úplně neodpovídá. Oba týmy nasbíraly druhý nejmenší počet bodů a to jen o jediný bod. Cenné vítězství si odnášejí Sešívaní a to díky QB J. Herbertovi, který v posledním zápase toho kola nasbíral 19 bodů. Nejlepším hráčem Hornets byl nám velmi dobře známý WR T. Lockett, kterému k prvenství stačilo 15 bodů. V obou týmech se našlo celkem 10 hráčů, kteří dosáhli na méně než 10 bodů. Zajímavostí je opět porovnání lavičky, kde nechali Hornets téměř 34 bodů a sešívaní jen necelých deset. Oba dva týmy mají po společném zápase stejný rekord 4:2 a jsou relativně pevně usazeni na pozicích zajišťujících playoff. 

 1. Zbrojovka z Brna (4-2) vs. Wierzbica Stoners (1-5) 

Final: 91,0 : 76,38 

Druhý zápas tohoto kola, ve kterém se rozcházela tabulka a predikce. I tentokráte měla pravdu tabulka. Zbrojovku táhli k vítězství RB poslední týdny skvěle bodující T. Etiene, který si tentokráte připsal 23 bodů a K. Walker, který získal téměř 18 bodů. Na straně Stoners je těžké hledat pozitivní příběhy, nejlepším hrajícím hráčem byl WR J. Downs se 13 body, nejlepší hráč WR T. Boyd s téměř 17 body zůstal jen na lavičce. Ani on by ale porážku neodvrátil, vzhledem k tomu, že 6 hráčů neuhrálo ani 10 bodů. Týmu se navíc zranili QB J. Garoppolo a RB D. Montgomery a oba čeká nějaký čas mimo hru. Zbrojovka si vítězstvím upevnila svojí pozici v boji o playoff, naopak Stoners budou muset zabrat. Jinak nad nimi visí hrozba sestupu. 

 1. Cibulka Seahorses (5-1) vs. Svetice Ostriches (2-4) 

Final: 126,3 : 92,64 

Seahorses se jasně přihlásili o první místo a největším rozdílem celého kola (a ziskem největšího počtu bodů) porazili Ostriches, kteří měli prostě smůlu, protože jen 8 týmů hrálo lépe než oni. Na straně vítězů se vyznamenala dvojice WR – nejlepší WR celého kola A. St. Brown, který nabíral 30 bodů a zdatně mu sekundoval C. Kupp s téměř 28 body. Celkově měli Seahorses jen tři hráče s méně než 10 body. Ostriches podali dobrý výkon s tím, že neměli žádného hráče, který by měl méně než 5 bodů, ale zároveň neměli nikoho přes dvacet a jejich nejlepším hráčem byl WR Z. Moss s necelými 18 body. Po vítězství zamířili Seahorses o skóre na první místo a Ostriches jsou naopak jen těsně nad sestupem. 

Druhá liga 
 

Náš prezident se vydal na dlouhou a zaslouženou služební cestu. Díky tomu se nám naskytla šance mít na starost Fantasy ligu. Rozhodli jsme se pro Vás rozšířit zhodnocení kola 2. ligy a uvedeme též krátké zhodnocení všech zápasů daného weeku. Protože přeci jen druhá liga, je taky liga! 

 1. Budweis LB (3-3) – Vlckovce Wolfs (5-1) 

Final: 103,64 : 110,62 

Vlckovice Wolfs díky skvělému závěru kola porazili Budweis LB o 7 bodů. Týmu Wolfs pomohl v “Monday Night Football” skvěle bodující WR K. Allen s 21 body. Dále zabodoval WR M. Pittman se skoro 20 body. V týmu Budweis odehrál svůj “průměrný” výkon WR T. Hill s 28 body a RB K. Williams s 21 body. Wolfs se díky třetí výhře v řadě dostávají na bilanci 5-1 a stává se lídrem divize West. Budwais se napoti tomu dostávají na vyrovnanou bilanci 3 : 3 a vzdaluje se jim playoff. 

 1. Espresso Zebetin (0-6) – Wierzbica Stoners B (6-0) 

Final: 74,04 : 95,55 

V tomto zápase se střetl poslední tým celé ligy s prvním. Ani po tomto zápase se nic nezmění. Tým našeho prezidenta určený k obsluze 2. ligy získal šesté vítězství v řadě a vede celou 2. ligu. O vítězství v tomto zápase se mu primárně postaral WR A. St. Brown se 30 body. Soupeř nepředvedl vyrovnaný výkon, kdy mu bodoval pouze QB S. Howell a WR J. Waddle (oba 18 bodů) ale bohužel dalších 6 hráčů základní sestavy uhrálo méně než 10 bodů. Zebetin se po tomto kole nedokázal zvednout a spolu s týmem Stodůlky Nurses je s bilancí 0-6 jasně poslední. 

 1. Racisdorf’s Vineyard (3-3) – LA Los Diablos Fumeros (3-3) 

Final: 117,18 : 94,76 

Racisdorf’s Vineyard potvrdili předzápasové predikce a porazil LA Los Diablos Fumeros o více než 20 bodů. Vítězný tým se opíral o skvělý výkon QB D. Prescotta, který uhrál skoro 25 bodů. Následovali ho RB Z. Moss a R. Stevenson (oba 18 bodů) a skvělý K D. Carlson se 13 body. Soupeře držel výkon WR C. Kuppa s 27 body a QB Eagles J. Hurtse se skoro 20 body. Velký rozdíl ale najdeme u zbytku týmu. Pouze další dva hráči měli více než 10 bodů, zbytek se držel hluboce pod hranicí 10 bodů. Oba dva týmy se kvůli tomu výsledku dostávají na vyrovnanou bilanci 3 : 3. 

 1. Znojemska Bramboracka (3-3) – Jehnedska SeaSparta (4-2) 

Final: 97,00 : 94,08 

Nejvyrovnanější zápas kola předvedli Znojemska Bramboračka a Jehnedska SeaSparta. Ta však nedokázala potvrdit roli favorita a o necelé 3 body prohrála. Oba dva týmy se nemohly opřít o svoje QB, kteří získali pod 10 bodů. Vítěz těžil z výkonů RB D. Henryho s 19 body a WR S. Diggs s 20 body. V poraženém týmu odehrál skvělý zápas WR A. Brown s 20 body a RB T. Pollard se 17 body. SeaSparta bohužel nechala svého nejbodovějšího hráče (WR D. London s 21 body) na střídačce. Tým Bramboračka prolomil díky těsnému vítezství šnůru tří proher po sobě a dostává se na vyrovnanou bilanci 3-3. SeaSparta po vydařeném startu prohrává svůj druhý zápas v řadě a dostává se na bilanci 4-2. Tým Sparty jako jediný již využil 70% všech možných Add/Drop. 

 1. Vyskov Bonecrushers (3-3) – TJ Hawks Hrdliv (2-4) 

Final: 83,66 : 119,78 

Vyškov Bonecrushers překvapivě utrpěli nejhorší porážku kola s týmem TJ Hawks Hrdliv. Bonecrushers, jako jasný favorit zápasu, doplatil na velmi malý bodový přínos hvězd (QB J. Allen, RB A. Kamara, WR P. Nacua, TE S. LaPorta a dalších) a nechal se porazit týmovým výkonem TJ Hawks. TJ Hawks předvedli úspěšný týmový výkon, kde “vůdcem” týmu byl s 20 body RB B. Hall a QB J. Herbert s 19 body. Zdárně jim asistovalo 6 hráčů, když každý z nich získal 10 a více bodů. Vyškov ztrácí svoji sérii 3 výher a dostává se na bilanci 3 : 3. TJ Hawks se díky nečekané, ale v pořadí druhé výhře dostávají na bilanci 2:4 a chtějí se ve své divizi odrazit ode dna. 

 1. Herinks Pardubice (3-3) – Kamnati Turtles (4-2) 

Final: 117,04 : 84,88 

V duelu dvou týmu, které po minulé sezóně sestoupily favorit zápasu Kamnati Turtles zcela vyhořel a prohrál s Herinks Pardubice. Kamnati nepomohl ani 22 bodový QB T. Tagovailoa jelikož zbytek týmu obdržel malý bodový příděl (12 a méně bodů). Herinks dospěli k vítězství díky týmovému výkonu, kdy 6 hráčů získalo 14 a více bodů. Nejvíce bodovaným hráčem týmu Herinks byl náhradní QB J. Goff s 22 body. Díky vítězství se Herinks Pardubice dostávají na vyrovnanou bilanci 3 : 3. Kamnati Turtles díky nečekané prohře ztrácí svojí sérii 3 výher v řadě a dostávají se na bilanci 4:2. 

 1. Dobrovicti Hawks (4-2) – Nitra Hawks (1-5) 

Final: 112,14 : 77,22

V zápase Dobrovice Hawks proti Nitra Hawks byl lehkým favoritem prvně jmenovaný tým. Tato predikce se potvrdila a Dobrovicti s přehledem porazili soupeře o krásných 35 bodů. Postaral se o to především 28 bodový WR A. Thielen a s 18 body WR C. Lamb. U Nitry získal nejvíce bodů WR R. Shaheed a to “pouze” 18. Tímto vítězstvím Dobrovicti odčinili minulou prohru a dostávají se na bilanci 4:2. Nitra prohrála 4. zápas v řadě a dostává se na velmi negativní bilanci 1-5. 

 1. Stodulky Nurses (0-6)– Hradiste Armorers (4-2) 

Final: 94,34 : 127,00

Předzápasové predikce hovořily o vyrovnaném zápase týmů Stodulky Nurses a Hradiste Armorers. Opak byl pravdou, Hradiště s přehledem překonalo svoje predikce a zvítězilo o více než 30 bodů. O takto skvělý výsledek se hlavně postaral RB R. Mostert s 34,2 body, úspěšně mu sekundovali RB T. Etienne (23 bodů) a TE T. Kelce (21 bodů). Hradiště Armorers se díky vítězství dostávají na bilanci 4:2. Stodulky Nurses po šesté prohráli a drží nejhorší bilanci ligy 0-6. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *