Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

TRAINING CAMP STORIES, DAY 6

 Ještě než si ve stručnosti shrneme šestý den našeho Training Campu, podívejme se na nějaké novinky odjinud. Další a další týmy upřesňují, jak že to bude s diváky na jejich stadionech. O některých už jsme si řekli. Nové informace přišly třeba z Kansas City. Ti oznámili, že na Arrowhead Stadium, který je určený pro více než 76 tisíc lidí, vpustí maximálně necelých 17 tisíc diváků. Naopak New Orleans Saints, Chicago Bears a nebo Atlanta Falcons dali na vědomí, že minimálně v září odehrají všechny domácí zápasy před prázdnými tribunami. To znamená, že zatímco letošní NFL Kickoff v Kansas City by se neměl odehrát za hrobového ticha, náš úvodní zápas sezóny v Atlantě, a nejen ten, nebude přímo na stadionu sledovat ani jediný divák. 

 Po divizích Pac-12 a Big Ten v NCAA je tady další zrušená veledůležitá liga. A když říkám veledůležitá a nemyslím tím ani NFL a ani College Football, můžu myslet už pouze jedinou ligu na světě. Ano, Canadian Football League, nejlepší liga amerického fotbalu mimo USA, je pro letošní sezónu oficiálně zrušena. No, ale abych to alespoň trošku vyvážil, dobrou zprávou naopak je, že začala česká Paddock liga. A jako bonus se tak stalo ve fantastickém a divácky atraktivním zápase, ve kterém nováček Přerov Mammoths jako by nastartoval odpočet nových dvaceti let, po které se Ostrava Steelers zase k titulu ani nepřiblíží…

 No a co že se dělo na Seahawks Training Campu ve VMAC? Den šestý byl před dnešním dnem volna absolutně plnozátěžovou zkouškou pro všechny zúčastněné. Nemluvím jen o hráčích jako DK, který přes offseason jakoby nabral dalších 10 kilo svalů (na fotce), ale také třeba různí členové coaching a scouting managementu včetně general managera Johna Schneidera měli včera perný den. Jelikož NFL v rámci co nejmenšího počtu lidí na Training Campech zakázala obvyklou účast rozhodčích, byli to protentokrát právě nejrůznější zaměstnanci Seahawks, kteří si museli obléknout pruhované dresy a házet penalty flagy. No, všichni si dobře zamakali a competition o některé otevřené pozice, které se převážně ukrývají v offensive line, tak stále pokračuje…

 Seahawks včera také doplnili svůj kádr na momentálně maximálně přípustných 80 hráčů, když do onoho souboje o final 53-man roster vtáhli další dva účastníky. K týmu se připojil quarterback Danny Etling a defensive tackle P.J. Johnson. Nově příchozí Etling, veterán Geno Smith a undrafted rookie Anthony Gordon se tak utkají o jedno, teoreticky maximálně i dvě volná místa v základní sestavě, zaručující roli Russellova backupa. Etling, seventh-rounder Draftu 2018, strávil většinu jeho loňské sezóny v practice squadu Atlanty Falcons a ostrý start v NFL si nepřipsal. Jako starter v dresu LSU v letech 2016-2017 naházel 4 586 yards, 27 touchdowns a jen 7 interceptions. Defensive tackle P.J. Johnson byl rovněž vybrán v sedmém kole Draftu, jen o rok později než Etling. Johnson měří 190 cm, váží 152 kilo a celou svou rookie season strávil jako člen practice squad Los Angeles Chargers. V dresu University of Arizona si ve svém posledním ročníku na college připsal solidních 31 total tackles, 8.5 tackles for loss, 3 sacks, 2 fumble recoveries, forced fumble a pass defended. Johnson v competition o nějaký starting job v defensive line prakticky nahradí našeho víkendového odchozivšího defensive enda, který byl Marcus Webb.

 Kdo má podle vás místo v základní sestavě jisté a kdo ne? Na jakých pozicích je competition stále více než otevřená? Je v rámci O-Line jediným jistým starterem left tackle Duane Brown a nebo má místo jisté třeba i Mike Iupati a rookie Damien Lewis? Bude na pozici centera nastupovat Ethan Pocic nebo B.J. Finney? Co třeba running back DeeJay Dallas, o kterém se na fourth-round pick mluví relativně často? Může nějak výrazněji zasáhnout do souboje o druhého nebo třetího running backa a být soupeřem hráčům jako jsou Carlos Hyde, Rashaad Penny nebo Travis Homer? A postřehli jste pozitivní slova, která nejen cornerback Shaquill Griffin pronáší směrem na adresu našeho nového safetyho Jamala Adamse o jeho už teď jasném pozitivním dopadu na tým? Může být Adams skutečně lídrem naší secondary v následujících třeba pěti až osmi letech? Podělte se o své názory a postřehy do komentářů. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *