Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Soutěže

WEEK 11 – CSSH FANTASY LEAGUE 2021

 Je za námi prakticky 80% letošní regular season a většina z nás už má jasno, zda patří mezi týmy, které bojují o jeden z osmi playoff spotů, a nebo se spíš řadí mezi ty, jejichž hlavním cílem, na který se soustředí, je udržet se nad hranicí sestupu čekajícího na dva nejhorší z nás. Jeden tým však už nic takového řešit nemusí. Prvním týmem, který má účast v letošních vyřazovacích bojích na 100% jistou, se stává Dúbravka Hawks! Gratulace! Do chvíle, kdy budeme znát kompletní složení postseason, zbývají odehrát poslední tři týdny. Drama vrcholí…

Wierzbica Stoners (5-6) vs. Herink’s Pardubice (2-9)
final: 124.88 – 100.16
 Ani nový lídr týmu Cam Newton a teprve druhá skórovaná stovka za posledních devět týdnů nestačila Pardubicím ke třetí výhře v sezóně. Jisté je, že pokud si nepřipíší ještě alespoň dvě W, první liga se v sezóně 2022 odehraje bez jejich účasti. Z posledních devítí týdnů však mají record 0-9. Za stále žijící šanci na postup mezi nejlepší osmičku vděčím hlavně Jalenu Hurtsovi. Ten je doposud vedoucím quarterbackem v letošním Fantasy MVP Race a převážně díky jeho 30.78 bodům se zrodilo i tohle vítězství.

Prague 6ers (6-5) vs. Aussig Avangers (6-5)
final: 77.08 – 119.38
 Dva týmy dlouhodobě se pohybující okolo hranice playoff mají společné také to, že oba začaly sezónu s recordem 4-1, ale od té doby jsou pouze 2-4. Možná se dala očekávat vyrovnaná bitva, avšak opak je pravdou. WR Davante Adams byl s 30.50 body tím, kdo v Ústí nad Labem velel více než 40tibodové demolici Pražanů. Ačkoliv se oba týmy setkaly na recordu 6-5, na základě výsledku tohoto utkání by se postupu do postseason dočkal jediný z nich.

Pražští Hawks (2-9) vs. Slavoj Jesenice (8-3)
final: 48.60 – 107.28
 RB Jonathan Taylor versus Pražští Hawks 1-0! Pětitouchdownové představení ohodnocené celkem 53.40 tohoto picku #11 letošního Fantasy Draftu by v tomto debaklu kola samo o sobě vystačilo na výhru nad celým devítičlenným týmem Hawks. Wow. Taylor tak v letošním Fantasy MVP Race přebírá otěže od WR Coopera Kuppa. A hádejte, kdo na Draftu vzal Kuppa jako pick #51. Byl to zase Slavoj Jesenice! Že by Fantasy Super Bowl contender? Naopak Pražští Hawks musí společně s Pardubicemi doufat v zázrak a hlavně musí vyhrát ještě alespoň dvě utkání.

Prague Puntriots (8-3) vs. Oderberg Minions (4-7)
final: 128.42 – 74.36
 Druhý zápas kola, který byl svědkem alespoň 50tibodového rozdílu, svedl dohromady lídra North Division a současného držitele #2 seed Puntriots proti tápajícím, ale od sestupu stále dva kroky vzdáleným Minions. Naštěstí cíl už je pouhé tři kroky daleko, že jo… Skóre 3-0 na hráče s 20+ body a naopak 2-5 na hráče s 9- body je asi dost výmluvnou statistikou. Trojice TE Zach Ertz doplněný o WRs Justina Jeffersona a Tyreeka Hilla skórovala 86 bodů a na výhru by si tak vystačila sama o sobě.

Hodkovičky Seahawks (8-3) vs. Vrbica Alligators (5-6)
final: 117.18 – 98.94
 Sedm výher z posledních osmi utkání, jedna noha v playoff a už tři týdny poměrně s přehledem ovládaný #5 seed. Pachuť dalšího přesvědčivého výkonu, který Hodkovičky směřuje vstříc vyřazovacím bojům, tentokrát slízli Alligators. Pro ty se jedná o druhou prohru v řadě a rovněž o jednoznačnou čáru přes rozpočet v bojích o playoff. Ačkoliv bychom v každém týmu našli čtyři hráče s 8- body, zápas rozhodl fakt, že na borce s 20+ body to bylo 3-1 pro Seahawks. Nejlepším z nich se s 34.28 body stal QB Justin Herbert. 

Prague Seahawks (4-7) vs. Gánovce Neanders (4-7)
final: 115.94 – 82.06
 Zázračný výkon, který vedli hráči, od nichž byste dohromady 66.24 bodů rozhodně nečekali. Přesto to QB Taylor Heinicke, WR Diontae Johnson a K Evan McPherson dokázali a Seahawks si tak díky rekordnímu 116tibodovému výkonu v této must-win game připisují čtvrtou výhru sezóny, čímž prakticky utíkají hrobníkovi z lopaty – tedy dvě výhry nad sestup. Pro Gánovce se toho během sezóny moc nemění. Stále je to podprůměr, ale zároveň se stále drží poměrně daleko od hrozícího sestupu.

Jihlava Miners (6-5) vs. Světice Ostriches (4-7)
final: 103.40 – 85.22
 Přes fakt, že dva jejich hráči získali rovnou nulu, dokázali Miners urvat důležitou výhru. Trojice QB Aaron Rodgers, RB James Conner a WR Darnell Mooney se ziskem 77.50 bodů bez nadsázky rozhodla tento zápas. A tak i když jsou Miners ve své divizi až na předposledním místě, díky tomu, že Východ je letos nejsilnější, asi jako by byl starý dobrý rok 1955, mezi osmi členy playoff bychom nyní našli hned čtyři týmy z East Division. Naopak pro Ostriches je playoff už jen teoretickou hypotézou. Na druhou stranu je může uklidňovat komfortní vzdálenost dvou výher od sestupu.

Bazališek Ostrava (6-5) vs. Kamnati Turtles (5-6)
final: 62.32 – 75.88
 Necelých 76 bodů by v tomto kole stačilo na výhru pouze nad třemi ze zbylých devatenácti týmů ligy. Naštěstí pro Kamnati byl Bazališek mezi nimi. Nejužitečnějším hráčem této těsné low-score game se s 22.20 body beze sporu stal WR Adam Thielen. Nebýt jeho příspěvku do banku, nejen že by jen horko těžko ono W mířilo na Slovensko, ale naděje na playoff už by byla jen čistě teoretická. Takhle se boj o postseason opět stává aktuálním tématem pro oba týmy. Pro vítězné Turtles díkybohu, pro propadající se Ostravu bohužel. 

High Tatras GOATs (7-4) vs. Cibulka Seahorses (6-5)
final: 108.42 – 107.54
 What a game! Nejtěsnější zápas kola a nádherný high-score thriller nakonec o pouhých 88 setin bodu vyhráli GOATs a tento výsledek tak má huuuge playoff implications. Tatry se převážně díky 46.20 bodům RB Christiana McCaffreyho a WR Terryho McLaurina rázem osamostatňují na druhém místě zatím nejnabušenější East Division a do playoff je to už jen kousek. Naopak Seahorses, a to navzdory 41.50 bodům RB Austina Ekelera, svou prohrou výrazně pootevřeli souboj o titul ve West Division.

Dúbravka Hawks (9-2) vs. Zbrojovka z Brna (5-6)
final: 109.14 – 90.54
 Byl to první zápas v historii, ve kterém proti sobě nastoupily týmy již uvedené na putovním poháru pro Fantasy League Champions a radovali se v něm vítězové našeho úvodního ročníku 2019, dosavadní lídři sezóny právě probíhající a první jistí čtvrtfinalisté – Dúbravka Hawks. Když je vaším nejlepším hráčem kicker, většinou se v utkání nevyhrává. To může potvrdit obhajující Brno, za které s 18 body nejvíc zářil K Jake Elliott. Zbrojovka se tak společně s mými Stoners a Korytňačkama řadí bok po boku ve stíhací jízdě s cílem svrhnout Říši Mořského koníka a dát si jej na cibulce.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *