Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 12 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (3-7) @ WASHINGTON FOOTBALL TEAM (4-6)

 Bude se jednat o historicky devatenáctý duel těchto dvou týmů. Je velmi zajímavým faktem, že all-time record našich vzájemných utkání je 6-12 v náš neprospěch a že .333 regular season winning percentage je nejhorším našim výsledkem proti jakémukoliv týmu NFL. Na druhou stranu v all-time playoff games je to 3-0 pro nás, což je naopak úplně nejlepší W-L playoff ratio. Teď jsme však, zdá se, na sklonku naší zlaté éry a vůbec poprvé od roku 2009 zažíváme, jaký je pocit začít sezónu s recordem 3-7. Mimochodem v naší anketě hlasovaly více než čtyři desítky 12s a pouze 12.2% z dotazovaných uvedli, že Seahawks fandili už v roce 2009 nebo dříve a tedy že patří k menšině, která poslední takto špatné časy pamatuje. Uff, statistiky a čas jsou někdy až děsivě neúprosné věci…

 Po zranění FitzMagica hned na začátku sezóny se do role starting quarterbacka ve Washingtonu dostal Taylor Heinicke. Kdo by byl čekal, že skoro čtyři roky poté, co Heinicke jako undrafted rookie přišel do NFL, dostane jedinečnou šanci zabojovat proti pozdějším Super Bowl LV Champions Tampě Bay Buccaneers v loňské NFC Wild Card Game. Utkání sice, ač to bylo těsné, do úspěšného konce nedovedl. Šlo však cítit jakoby franchise, která momentálně na svůj playoff win čeká už 15 let, tedy pátou nejdelší dobu ze všech týmů NFL, svitla naděje na lepší budoucnost s konzistentním výkonem na nejdůležitější pozici v týmu. Letos se Heinicke své šance zhostil naplno a se solidními stats 66.2% completions, 2 390 passing yards, 15 TDs a 9 INTs se zítra jako starter objeví letos už v desátém zápase po sobě. Když někdo za kormidlem (tehdy ještě) Redskins odehrál v jedné sezóně deset utkání, psal se rok 2018, když ještě před svým děsivým zraněním nohy týmu velel Alex Smith.

 Heinickeho hlavní zbraní je jednoznačně Scary Terry McLaurin. Jeden z nejlepších wide receiverů 2019 Draft class se 735 receiving yards a 5 TDs patří letos k TOP 15 receiverům celé ligy. Pro kontrast připomenu, že náš leading receiver Tyler Lockett za Terrym zaostává o 17 yardů a 2 touchdowny. Mezi TOP 15 running backy letošního ročníku rovněž najdeme mladou hvězdu útoku Washingtonu a naopak vůbec žádného našeho hráče. Antonio Gibson letos po zemi nahrál 601 yardů a 5 TDs. Dalších 158 yards a 1 TD pak přidal vzduchem. Tento nebezpečný dual-threat má teprve třiadvacet let a bojím se, aby naší obraně zítra několikrát neukázali záda. Obavy to jsou asi oprávněné, když vzpomeneme, co s námi před týdnem vyváděl Colt McCoy a jeho Cardinals bez Kylera Murrayho a Deandre Hopkinse… Naopak nespornou výhodou je rozhodně absence #2 picku Draftu 2020 defensive enda Chase Younga (na fotce), jehož letošní sezóna skončila stejně tak jako sezóna loňská pro #1 pick onoho Draftu. Chase Young i quarterback Joe Burrow si přivodili nechvalně proslulé “torn ACL”, tedy přetrženou šlachu v koleni.

 Hlavní otázkou, na níž závisí poslední šance na rozfoukání jiskry naděje v pořádný oheň zázračně vedoucí třeba až do playoff, je jednoznačná. Uvidíme starého dobrého Russella Wilsona jako před zraněním? Russ má za poslední dvě utkání pouze 51.5% completions, 368 yards, 2 interceptions a ŽÁDNÝ touchdown. Lze takovýmto číslům vůbec uvěřit…? Ani jeho pouto s DK Metcalfem není nijak podobné tomu, co jsme viděli loni nebo v první polovině letošní sezóny. Během uplynulých dvou utkání Metcalf zachytil jen 7/16 passů letících jeho směrem a týmu tak přispěl pouhými 57 receiving yards. Uvidíme… Jisté je, že spousta věcí se musí změnit. Zda se tak však začne dít už teď nebo to všechno přijde až během offseason, nevím…

 Zápas proti jedinému fotbalovému týmu s názvem Fotbalový Tým začíná 15 km východně od Bílého Domu ve 2:15 hodin v noci na úterý. Vzhledem k tomu, že zápas proti 49ers byl v příštím týdnu přeřazen ze SNF slotu na půl jedenáctou, budeme nuceni takto ponocovat letos úplně naposledy. Tak se nenech odradit našimi dosavadními výkony, navař kafe, nachlaď pivka a vidíme se klasicky loud&proud na značkách!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *