Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 16 PREVIEW – CHICAGO BEARS (4-10) @ SEATTLE SEAHAWKS (5-9)

 Jasně, hypotetická šance na účast Seahawks v letošní postseason stále existuje, ale jelikož se rovná asi tomu, že jste včera pod stromeček dostali nové nablýskané Lamborghini s osobním řidičem navíc, nemá smysl mazat si med kolem huby. Zbytek sezóny je pro Hawks převážně o tom, aby se vážně nezranil žádný hráč a pro nás jakožto fans je pak alfou a omegou užít si každou fotbalovou minutu z těch letošních 180ti zbývajících. První šedesátky z nich se dočkáme už zítra večer, kdy na Lumen Field přivítáme Chicago Bears. Ti už jsou dokonce officially eliminated, takže v zápase jde prakticky o… No, však vy víte o co…

 Russell Wilson (na fotce) není od zranění prstu ten stejný Russell Wilson, na kterého jsme byli zvyklí v posledním desetiletí. Zatímco Russovy statistiky před setkáním jeho prostředníčku s předloktím Aarona Donalda dosahovaly na 71.9% completions, 10 TDs a pouze jednu interception, což byl už několikátým rokem po sobě prakticky early-MVP run, od jeho návratu na trávník to jsou diametrálně odlišná čísla v podobě 60.9% zkompletovaných passů, 6 TDs a 4 INTs, která z něj činí jen průměrného ligového quarterbacka. Problémů je v týmu jistě víc, ale bezesporu je výkonnostní propad RW3 minimálně jedním z těch nejvýraznějších faktorů, který stojí za naším současným recordem 5-9 a první losing season jeho vlastní kariéry. Proti Bears budou šance na vylepšení jeho statistik čelit problému v podobě jedné z nejlepších ligových pass rush obran, neboť celkem 40 letošních sacks řadí Chicago na dělené třetí místo NFL. Nejnebezpečnějším z borců je se 16 sacks (2. místo v NFL) Robert Quinn, který už pouze dvě skládky ztrácí k přepsání Bears franchise recordu.

 Tím však výčet schopností Bears, kterých bychom se měli obávat, více méně končí. Tým po sezóně, stejně jako u nás v Seattlu, jistě čekají mnohé změny. Quarterback Justin Fields a pass rusher Khalil Mack stáli tým výběry v prvních kolech čtyř Draftů mezi lety 2019 a 2022, přičemž se nezdá, že by se tento krok general managerovi Ryanu Paceovi, soudě podle pod ním kývající se židle, bůhvíjak povedl. Rovněž head coach Matt Nagy je se svým recordem 20-26 v uplynulých třech letech jedním z hlavních adeptů na to, aby během následujících měsíců hledal novou práci. Zatímco Macka se naši Hawks nebudou muset bát, neboť jej ze sezóny předčasně vyřadila operace jeho zraněné nohy, Justina Fieldse se není potřeba nijak zvlášť bát z jiných důvodů. Z pěti rookie QBs letošní Draft class, kteří dosud nastoupili alespoň k deseti zápasům, jej jeho 58.9% completions a 7-10 TD-INT ratio řadí na třetí místo. Pouhých 155.8 passing yards na zápas z něj pak dokonce poměrně suverénně dělá nejhoršího z oné pětice mladíků. Pravda, nohy má mrštné a když se dokáže dostat mimo kapsu, umí k sideline pelášit pěkně rychle. Vše však často hatí jeho vlastní O-Line, která patří k nejhorším v lize. Jedna statistika za všechny – se 45ti povolenými sacky jsou v této sezóně druhým nejhorším týmem, a to už jen za offensive line Baltimore Ravens. Avšak ani samotný Fields svou ball protection nijak extra nepomáhá. Jeho pět ztracených fumblů jej řadí na dělené druhé místo v lize a s dvanácti celkovými fumbly je v letošním ročníku dokonce vůbec nejhorším hráčem celé NFL. K tomu všemu je nutné zohlednit fakt, že dvou zápasů se Fields vůbec nezúčastnil a ve dvou dalších hrál Andy Daltonovi jen druhé housle.

 Po jednozápasové pauze se na active roster vrátil zpět wide receiver Tyler Lockett, který svou třetí po sobě jdoucí 1000-yard season vyrovnal Seahawks franchise record. Do zápasu zasáhnou také naši dva jediní účastníci letošního Pro Bowlu, kterými jsou safety Quandre Diggs, jehož 5 interceptions jej v letošní sezóně řadí na dělené čtvrté místo v lize a samozřejmě one-and-only future Hall of Famer linebacker Bobby Wagner, který je se svými aktuálními 158 tackles na skvělé cestě nejenže opanovat v této statistice již třetí sezónu jeho hvězdné kariéry, ale také k překonání jeho osobního season-recordu a možná rovněž aby se stal teprve čtvrtým hráčem v historii NFL s 200+ tackles v jediné sezóně. No a vzhledem k tomu, že utkání na Lumen Field začíná zítra v celkem přijatelný čas, a to pouze pět minut po desáté hodině večerní, tak není zrovna moc důvodů, proč si nezapnout televizi a mezi všemi těmi vánočními pohádkami si nepustit zápas svého milovaného týmu, není-liž pravda? Tak si užijte předposlední letošní zápas na Pacific Northwest a klasicky se v komentářích pochlubte svými vlastními predickemi a analýzami.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *