Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 9 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (5-3) @ ARIZONA CARDINALS (3-5)

 Jsou tomu jen tři týdny, kdy jsme po defenzivní bitvě na Lumen Field vyprovodili Cardinals ze hřiště poměrem 19-9 v náš prospěch a rematch tohoto divizního ptačího matchupu je před námi. Ve volné přírodě by netrvalo zrovna dlouho, než by dravý Orlovec říční polapil a na kousky rozcupoval Kardinála červeného, který je mimochodem ve státě Arizona k vidění jen velmi raritně. Avšak bude tomu tak letos již podruhé také na hřišti?

 Zápas se bude hrát pár dní poté, co naši Seahawks psali novou kapitolu ligové historie. Vůbec poprvé v historii NFL se totiž hned tři hráči jednoho týmu dočkali ocenění pro nejlepší hráče celého kalendářního měsíce. Quarterback Geno Smith si za svých 102/147 zkompletovaných passů, čili 69.4% completions, 9 TD, 1 INT a k tomu dalších 143 yardů a TD po zemi vysloužil cenu NFC Offensive Player of the Month. Cornerback Tariq Woolen si za svých 19 tackles, 3 interceptions, pick six, 2 fumble recoveries a 5 passes defended řekl o cenu NFC Defensive Rookie of the Month. No a nakonec running back Kenneth Walker si na své konto připsal 78 carries pro 432 yards a 5 TD a po zásluze se tak stal NFC Offensive Rookie of the Month. Ještě jednou připomenu, že tohle se ještě žádnému týmu v historii během pouhého jednoho měsíce nepodařilo. Naši Seahawks překvapují, šokují, přepisují historické tabulky a hlavně jsou stále ve vedení NFC West a aktuálně drží #3 seed v celé National Football Conference.

 Teď už to možná bereme jako samozřejmost, ale kdyby někdo na začátku září řekl, že Geno Smith bude jedním z nejlepších quarterbacků ligy, vysmáli bychom se mu. Pravdou však je, že Geno má 72.7% zkompletovaných přihrávek v lize, což jej s přehledem řadí na první místo v letošní sezóně NFL. Pro srovnání na druhém místě je Fatthew Fafford (“Pizza, pizza!” je u nás pro letošek možná nejoblíbenější reklamou) se 70.5% completions a třeba takový Russell Wilson v žádné z deseti sezón v našich barvách nepřekonal 68.8% completions. S trochou nadsázky se tak dá říct, že až v polovině prosince začne Mistrovství světa v šipkách, mohl by to Geno vzít jako brigádu a házet jednu 180ku za druhou. Genova velmi přesná ruka a skutečnost, že zkompletoval 181 přihrávek (8. v NFL), naházel 1 924 yardů (8. v NFL), 12 TD (T-5. v NFL) a jen 3 INT (4. v NFL se 7+ starty) nebo také to, že jsme po osmi zápasech inkasovali pouze 19 sacks, zatímco loni jsme jich za stejnou dobu měli na svém kontě hned 26, což je meziroční zlepšení o 27%, nám nutně musí připomínat, jak skvělou rookie class jsme letos v dubnu vybrali. Rádi mluvíme o Kennethu Walkerovi nebo o dvojici cornerbacks Tariq Woolen a Coby Bryant, avšak spousta lidí zapomíná, že jsme jediným týmem, který letos ve své offensive line nasazuje dva rookie tackly. Ano, výběry Charlese Crosse jakožto #9 pick a Abeho Lucase, kterého jsme zvolili jako #72 pick, se vskutku povedly! Minimum QB pressures, minimum sacks, od začátku sezóny razantní zlepšení co se týče flagů házených proti nim a absolutní čelo mezi nejlépe hodnocenými rookie offensive tackles ligy. Charles a Abe jsou rozhodně jedněmi z hlavních faktorů, proč se letos Genovi daří tak, jak se mu daří a proč je pestrý playcalling našeho nového offensive coordinarora Shane Waldrona takto úspěšný.

 Když se mě někdo zeptá na vzájemné souboje mezi Seahawks a Cardinals, okamžitě se mi vybaví dvě věci. Tou první je rok 2016 a remíza 6-6, která je dodnes jedinou remízou ze všech 768mi utkání, které jsme od roku 1976 odehráli. Jako by tomu bylo dnes, když si představím sám sebe, jak mi během toho prodloužení Monday Night Football asi desetkrát spadla brada až do klína, jak jsem nemohl uvěřit tomu, co vidím. Druhou, čerstvější vzpomínkou je pak dva roky starý chase down DK Metcalfa, který zachránil 98-yd pick six Buddy Bakera. Od onoho zápasu se vždy těším na to, jak to mezi těma dvěma bude jiskřit tentokrát. I když tentokrát má Budda problém s kotníkem a netrénuje, takže uvidíme, zda se vůbec tohoto souboje dočkáme.

 Kyler Murray vs Poona Ford (na fotce), Abe Lucas vs JJ Watt, DeAndre Hopkins a Marquise Brown vs Tariq Woolen a Coby Bryant… Nejen tyhle matchupy nás čekají už od zítřejších 22:05 hodin, na kdy je v Arizonské poušti naplánován kickoff druhého letošního vzájemného utkání mezi divizními rivaly Seattle Seahawks a Arizonou Cardinals. Takže velmi dobře víte, co dělat. Dneska šetřit hlasivky, dát vychladit pivka a zítra večer pěkně loud and proud, ať se slyšíme od Košic po Jáchymov a od Bratislavy až sem do Varšavy…teda do Bohumína. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *