Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 5 PREVIEW – LOS ANGELES RAMS (3-1) @ SEATTLE SEAHAWKS (2-2)

 Pátý hrací týden přinese první letošní primetime game, ve které se Seahawks představí. Po velice krátkých třech dnech odpočinku nás čeká teprve druhý zápas před 68 tisíci domácími fans na Lumen Field, ve kterém se v Thursday Night Football postavíme našim divizním rivalům Los Angeles Rams.

 Vzájemná utkání proti Rams se nám v posledních letech daří nejméně ze všech 31 soupeřů, které NFL nabízí. Od roku 2015 je stav těchto střetnutí 4-9 v náš neprospěch a celé toto šestileté období bylo “korunováno” Wild Card Game prohrou 20-30, která ukončila naši loňskou sezónu. Je na čase toto období ukončit! A jak toho dosáhnout? Jednoznačným úkolem číslo jedna je vymazání nejspíš nejlepšího hráče NFL posledních let, jimž je defensive tackle Aaron Donald (na fotce uprostřed). Stejný úkol měli v neděli Cardinals a ponedlo se jim to náramně. Donalda nepustili prakticky k ničemu a s jeho 4 tackles nejspíš nepatřil ani k lepší polovině všech hráčů, kteří se ten den na trávníku SoFi Stadium pohybovali. Pokud se tohle podaří také naší O-Line, máme půl výhry v kapse. Rovněž však dávejme veliký pozor na novou zbraň, kterou Rams od letoška disponují. Quarterback Matthew Stafford, který byl v Draftu 2009 vybrán jako #1 pick, se letos cítí jako za mlada. Naházel už 1 222 yards, 11 TDs a jeho průměrný passer rating se zatím pohybuje na hodnotě 117.6, což jej ve všech těchto kategoriích řadí mezi TOP 5 QBs tohoto ročníku. Z těchto stats těží také wide receiver Cooper Kupp. Možná nejlepší route-runner současné NFL letos nasbíral 431 receiving yards a 5 TDs, což jej zatím bez pochyb řadí mezi TOP 3 receivery tohoto roku a pro (doufejme, že ne Flowerse, ale) Sidneyho Jonese bude tvrdý oříšek jej po celých 60 minut efektivně ohlídat. Náš útok však klasicky povede Russell Wilson, který je společně s Teddym Bridgewaterem jediným starting QB ligy, jenž letos prozatím nehodil interception a rovněž jeho TD-INT ratio 9-0 je po Patricku Mahomesovi druhé nejlepší v dosavadním průběhu sezóny. Jsou tedy před námi nějaké ty “high-fly times”? Je to dost pravděpodobné… Při dlouhých passových přihrávkách na Tylera Locketta a DK Metcalfa je však potřeba dávat pozor na další hvězdu, jíž soupiska Rams disponuje. Loňský All-Pro cornerback Jalen Ramsey je na hřišti všude a jeho matchupy s DKjem od roku 2019, kdy je cesty osudu oba přivedly do NFC West, patří k výkladní skříni WR-CB soubojů napříč NFL. 

 Stafford nebo Wilson? Donald nebo Lewis? Kupp nebo Adams? Ramsey nebo Metcalf?  Historicky osmačtyřicátý vzájemný zápas NFC West rivalů začíná již v noci na pátek ve 2:20 hodin. Snad se ve střední Evropě najde co nejvíce 12s, kteří zmáknou ponocovat až do časného rána a svými hlasivkami naše osm a půl tisíc kilometrů vzdálené borce poženete dopředu! 

 Dnešní preview bude končit trochu netradičně. Nějakou chvíli jsem uvažoval, zda bych takovou informaci neměl prezentovat v samostatném příspěvku, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že by se taková šance měla naskytnout pouze těm z vás, kteří pravidelně čtete všechny mé články. Pokud jsi byl na našem srazu v Praze, pak jistě moc dobře víš, že má svatba je na spadnutí. Ano, Raduš a já přijmeme v pátek společné příjmení Szotkowski, s čímž se pojí jistá odpovědnost. Nemyslím tím plození dětí a sázení stromu, nýbrž to, že teprve podruhé za poslední tři roky budu nucen vynechat živé sledování zápasu našich Hawks. Nemůžu totiž jako zbořka v 6 ráno ulehnout s tím, že v poledne jsem určitě ready u oltáře. Tak naivní nejsem… Můj plán je tedy takový, že ve čtvrtek večer vypínám telefon, v pátek se ožením a pak budu pár dní v lihu. Souhrn pátého kola Tipovačky a Fantasy League ode mě tedy čekejte příští týden až tak ve středu nebo ve čtvrtek. No a teď k jádru pudla (Supercrooo fans jistě chápou). Já ani nikdo z 830 lidí na naši stránce nebude ochuzen o review z tohoto zápasu. Postará se o něj totiž někdo z vás. Na naši FB skupinu “Českoslovenští 12s” nejpozději do sobotního poledne vložte své vlastní preview. Rozsah 600-1000 slov, co nejméně grammar nazi, přičemž forma je jen a pouze na Tobě. Mysli však na to, aby byl Tvůj článek co nejvíce “čitelný”. Abyste měli inspiraci, tak slibuju, že nejlepší výtvor zveřejním na našem webu a FB. Je také dost pravděpodobné, že pokud to bude stát za to, s nejlepším autorem budu chtít do budoucna navázat nějakou tu spolupráci. Jo, sice bolí, že zápas Rams@Seahawks uvidím až v sobotu ze záznamu, ale věřte, že jestli je pro mě na tomto světě něco víc než láska k Hawks, je to má láska k Raduš. <3 Tak se tedy zhosťte své šance a pokud možno, tak do komentářů pod tento článek o svatbě ani o writing contestu nepište, abychom to těm nepoctivým čtenářům nepropálili dřív, než je nutné… Ať vám to jde od ruky a GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *