Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Novinky,  Sezóna 2021

CO SE VČERA STALO?

 Chtěl bych všechny uvést do aktuálního dění. Včerejší den byl v rámci všech věcí, které se okolo formování oficiálního československého fanclubu právě odehrávají, jedním z těch absolutně nejdůležitějších okamžiků a všechny nás posunul o pořádný kus vpřed. Ačkoli se to tak drtivé většině z vás nemusí zdát, je to skutečně pravda. 

 V žádosti o založení oficiálního fanclubu, která bude do Seattlu zaslána v úvodu následujícího týdne (ano, stále se tedy můžete hlásit), jsou mj. uvedena jména a údaje 77 zakládajících členů. Nebuďme tedy zbytečně při zemi a řekněme si to nahlas: To, jakou fotbalovou komunitu pod křídly Seahawks budujeme, nemá v našich dvou malých zemích obdoby! Každému jednomu 12th Manovi za to patří mé upřímné “díky”! Jste u zrodu něčeho výjimečného!

 Hned 44 ze 77 členů vyplnilo a nazpátek mi zaslalo dotazník, který jsem rozeslal všem zájemcům o členství ve fanclubu a který měl fungovat jako jakýsi “pohovor”. Tento zájem ukázal na jednu fantastickou věc. Více než polovina z vás by chtěla přispět větší měrou, než jen zaplatit členský poplatek a být pasivními členy. Jste fakt skvělí, 12s! Každopádně většina, dejme tomu takových 35 z oněch 44 lidí, vykázala poměrně velkou míru nadšení, entuziasmu, fotbalového srdíčka a modrozelené krve. Věřte, že ačkoliv to bylo velice těžké, musel jsem tento počet zúžit. Bohužel totiž není možné ustavit Radu o 40 členech a pak se na něčem konkrétním domlouvat. Proto jsem vybral pouze 10 z těchto odpovědí, které v sobě měly ještě “něco navíc” a zaujaly mě natolik, že jsem si s jejich autory právě na včerejšek domluvil online meeting přes Zoom. Každý z těchto rozhovorů trval 30 minut, což pro mě za včerejšek dělá silně nadprůměrných 5 hodin sociálních kontaktů. 😀 Bylo to náročné, ale zároveň velmi smysluplné a pro naši budoucnost jednoznačně prospěšné. Z této desítky 12s v následujících dnech vyberu (pravděpodobně) 6 lidí, kteří se společně se mnou stanou součástí Rady. Ta se stane nejvyšším statutárním orgánem fanclubu a bude rozhodovat o nejdůležitějších věcech, což s sebou logicky nese práva, ale i povinnosti a odpovědnost. Rada bude v následujících letech postupně obměňována na základě konání voleb Členského sněmu, kde každý člen fanclubu bude mít svůj hlas, kterým pomůže zvolit vedení, jež následně povede naši komunitu pouze směry vpřed a vzhůru. Skutečnost je tedy momentálně taková, že na následující jednu až dvě sezóny vybírám tým, s jehož pomocí budu řešit tu hlavní část úkolů a výzev, které obnáší být členy Sea Hawkers – oficiálně uznaného fanclubu Seattlu Seahawks. První quest, který nás společně čeká, bude shodnout se na znění stanov spolku, odsouhlasit je a tím de facto samotný spolek založit. 

 Závěrem bych chtěl vzkázat dvě věci. První věc je, že jelikož na Discordu nefunguju, tak jsem se až včera dozvěděl o tom, jak se některým z Cheeseheads stavěly vlasy z faktu, že jsem veřejně deklaroval zakládání vůbec prvního oficiálního fanclubu NFL týmu v Česku a na Slovensku. Před dvěma týdny jsem se v komentářích pod jedním ze zdejších článků od samotného Barta vesměs náhodou dozvěděl, že československý fanclub Packers je oficiálně registrovaným již od listopadu 2017, ale že to nikde veřejně neprezentovali. Všem se tedy omlouvám za své mylné tvrzení a dovolte mi, abych jej nyní poupravil. Czech & Slovak Sea Hawkers se stanou vůbec prvním oficiálně založeným fanclubem NFL týmu v Česku a na Slovensku, který o tomto samotném faktu řekne svým členům a široké veřejnosti. Organizace Seattle Seahawks a Sea Hawkers totiž stavěly, staví a vždy budou stavět na duchu celé komunity 12s, bez které by již Seahawks nehráli v Seattlu a českoslovenští Sea Hawkers by nikdy nemohli vzniknout. Na tento fakt jsem osobně velmi hrdý! Třeba si některý z Packers fans právě přečetl má slova a teď mě na Discordu roznesou v zubech ještě víc. Kdo ví… 🙂
 Druhou věcí, kterou mám na srdci, není věc o nic menší. Ve skutečnosti je jí totiž téměř celá polovina našeho fanclubu. Jedná se o těch téměř 40 lidí, kteří nechtějí být pouze pasivními členy, zaslali mi nazpátek vyplněný “pohovor”, ale do Rady se bohužel nevlezou. Rozhodně ani jeden z vás nezoufejte, že se teď na chodu fanclubu nebudete moci rok nijak podílet. Úspěch organizace Sea Hawkers je založen na práci, dobrovolnictví a obětavosti komunity jako celku. Pro každého, kdo bude chtít, se vždy najde nějaký malý kousek práce, který nám všem pomůže při tvorbě tohoto ve střední Evropě zcela ojedinělého počinu. Vám všem se rovněž brzy ozvu do zpráv. Zde vám však veřejně mockrát děkuji za všechnu pomoc, kterou jste nabídli a také za veškerou energii, kterou ukazujete již dlouhé roky. Jak jsem již psal – tohle není one man show, ani vláda sedmi lidí v Radě. My jsme komunita. My jsme 12th Man. My jsme (dobře, teprve budeme) Czech & Slovak Sea Hawkers! 💙 💚

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *