Archiv,  Novinky,  Sezóna 2022,  Soutěže,  Tipovačka

CSSH TIPOVAČKA 2022 – TABULKA PO WEEKU 9

 Tak takové kolo tady ještě nebylo! Nejen letos, ale nikdy! V roce 2019 jsme byli svědky 7mi desetibodových tipů, o rok později jich bylo 8 a loni pak rovných 10. No a ejhle, week 9 čtvrtého ročníku CSSH Tipovačky (ano, pouze tento jediný týden samostatně) přinesl hned !11! tipů, které byly oceněny minimálně deseti body! Slovo minimálně jsem nepoužil náhodou, neboť Jakub Špatenka se stává prvním tipujícím historii, který si za jedno kolo vysloužil maximum 11ti bodů, které mu přinesl jeho absolutně přesný tip v podobě “Seahawks, 31, 21, ano, ano”. V roce 2019 si totálně přesnou trefu připsal také Jakub Joska, ale tehdy se ještě 11 bodů neudělovalo. Obrovské gratulace všem, kteří příležitost tohoto týdne vzali pevně za pačesy a vytřískali z ní maximum!

 Chcete vědět, jak dopadne nadcházející zápas našich Hawks? Zeptejte se Roberta Henzla, který vám, stejně jako to dokázala legendární Jolanda, při vaší jedné otázce odpoví hned na tři. Asi tak nějak by se daly shrnout úspěchy dosavadního lídra našeho čtvrtého ročníku. Devět zápasů, devět správně trefených vítězů a i když se jeho náskok o jeden bod smrsknul, pětibodový odstup na stříbro a devítibodový na bronz se takto v polovině cesty za putovním pohárem a podepsaným dresem Steva Largenta dá označit za víc než pohodlnou situaci. Robert je jedním ze dvou lidí, kteří se ve všech třech předchozích ročnících vždy umístili v TOP 15. Dokáže jej po jeho čtyřtýdenním vedení letos ještě vůbec někdo ohrozit?

 Třetím týdnem se na druhé příčce drží David Drexler. Před dvěma týdny měl stejně bodů jako člověk na třetím místě, minulý týden už měl dvoubodový náskok a nyní jsou z oněch dvou bodů už čtyři. Přejme mu to, ale my, tipující na dalších místech, se náramně snažme, aby z toho za týden nebylo bodů šest. Davidovi se navíc povedla náramná věc. Jeho desetibodový zisk byl pro něj letos již druhým. Trefit během jednoho ročníku dvakrát bull’s eye se mu povedlo jako teprve čtvrtému tipujícímu v historii. Před ním to dokázali pouze Radka Szotkowski (2019) a dvojice Jana Häusler a Róbert Kopček (oba 2021). Dokáže David letos trefit desítku také potřetí?

 Zisk osmi bodů mnohdy stačí na nejlepší tip kola. Tentokrát však hned 42.3% tipujících dosáhlo na 9+ bodů, takže Róbert Kopček se za svou osmičku sice stále zuby nehty drží průběžného bronzového stupínku, ale se ztrátou maximálně čtyř bodů, což odpovídá jednomu správně tipnutému vítězi zápasu, jej nahání hned 12 tipujících, jejichž dech, věřím, cítí na zádech i doma v obýváku. Jisté je, že Róbert je letos jediným z téměř sedmi desítek tipujících, který od samotného začátku ročníku ještě neopustil TOP 5, takže jeho stíhání nebude pro nikoho lehkým oříškem. Zvlášť když je letos jediným natolik konzistentním borcem, že 8+ bodů trefil hned pětkrát.

 Jak se letos daří Tobě? Máš ještě reálnou šanci promluvit do konečného pořadí na předních příčkách a uloupit některou z cen? Odpovím za Tebe. Ano, rozhodně máš! Vždyť ještě z 50. příčky je to do TOP 5 jen 20 bodů daleko a 20 bodů je rozdíl, který se dá reálně smazat za tři nebo čtyři týdny. Mnohdy stačí nezapomínat a tipovat, takže se do toho opřete, neboť jsme teprve v polovině!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *