Archiv,  Fantasy League,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Soutěže

CSSH FANTASY LEAGUE 2022 – TABULKA PO WEEKU 9

 Devět kol je za námi a už jen pět hracích týdnů zbývá do doby, než definitivně vykrystalizuje čtvrtfinálová osmička týmů, které si to rozdají o putovní pohár a vlastnoručně podepsanou fotku Jarrana Reeda. Lídr ligy zůstává stejný, ale některé divize se pořádně zamotávají a boj o sestup, respektive udržení se v první lize, bude možná zajímavější, než jsme si mysleli. V tomto kole nás čekalo několik přímých soubojů o divizní vedení i o sestupová místa, tak si tedy o těchto zajímavostech něco přečtěte.

Wierzbica Stoners (3-6) vs. Cibulka Seahorses (5-4)
final: 82.32 – 126.26

K čemu mi byl druhý nejlepší hráč kola, kterým se s 42.72 body stal QB Justin Fields, když to bylo 51.9% všech mých bodů a nikdo jiný se k Fieldsovi prakticky nepřidal? Snad jen k tomu, že jsem se díky (na mé poměry) solidnímu bodovému zisku posunul tak těsně nad hranici sestupu, jak jen to je možné. Třetí nejlepší hráč kola WR Davante Adams s 36.60 body byl hlavním strůjcem vysoké výhry Seahorses, kteří se po osm z devíti týdnů drží na playoff pozicích a stále tak živí naději na svou třetí účast ve Fantasy Super Bowlu v řadě.

Pardubice 95ers (4-5) vs. Hodkovičky Hawks (4-5)
final: 61.10 – 109.32

Z 0-3 přes 4-3 až na současných 4-5. Asi tak by se ve stručnosti dala shrnout sezóna jako na houpačce v podání ligových nováčků z Pardubic. V jednom z nejjednoznačnějších zápasů kola si s nimi tentokrát poradily Hodkovičky, pro které se tak po dvou výhrách v řadě stává hlavní otázkou sezóny nikoliv to, zda sestoupí, ale zda mají na to, aby postoupili do vyřazovacích bojů. Za Hawks kralovala zejména dvojice QB Josh Allen a RB Kenneth Walker III s 52.70 body. Celkově to bylo na hráče s 16+ body 4-0 a to je pak výsledek zápasu více méně předem jasný. 

Ostrava Seahawks (8-1) vs. Prague Puntriots (5-4)
final: 175.62 – 128.00

Tak takový zápas jsme tu ještě neměli! Alespoň ne letos… V přímém souboji, který možná rozhodl o tom, kdo se stane North Division Champion a kdo půjde do playoff jako #1 seed, dokázaly oba týmy skórovat neuvěřitelné množství bodů. Přes 300 bodů v jednom zápase padlo teprve potřetí v historii. Ostrava svými více než 175 body jen tak tak že nepřekonala dva roky starý all-time record Jihlavy Miners, který odolal jen o 1.08 bodů. Nejlepším výkonem roku se s 55.10 body za 211 total yards a 5 TD blýskl RB Joe Mixon a Seahawks tak jsou s třízápasovým vedením v čele divize už jednou nohou v playoff. 

Prague 6ers (3-6) vs. Gánovce Neanders (4-5)
final: 76.02 – 79.78

Rozdíl pouhých 3.76 bodů, který rozhodl o vítězi, možná v budoucnu rozhodne také o tom, kdo a proč sestoupí. Gánovce si však kromě těsné, a v boji o udržení v první lize také veledůležité výhry, připisují rovněž druhý strike sezóny, což pro ně nakonec může být solidní problém. Z free agency totiž nevytáhli žádného running backa (a že jich tam bylo hned 15, kteří alespoň něco skórovali) a jsou tak jednu jedinou vlastní chybu daleko od toho, aby byli vyřazeni z první ligy a aby se tým, který skončí na 19. místě, na jejich úkor zachránil před sestupem. Wow.

Slavoj Jesenice (4-5) vs. Vrbica Alligators (6-3)
final: 69.70 – 109.44

Vrbica potřebovala přerušit třízápasovou sérii proher a kdy jindy by se to mělo hodit víc, než v přímém souboji o divizní titul proti Slavoji. Jesenice však tuto příležitost nevyužili a s dvouzápasovou ztrátou na čelo divize se tak zařadili mezi three-way-tie týmy na druhém místě South Division. Naopak Alligators v čele divize odskočili na rozdíl dvou výher, celkově se posunuli na #3 seed a vzhledem k tomu, že jsou třetím nejlépe skórujícím týmem ligy, jim stačí zbytek sezóny uhrát s recordem 3-2, možná i 2-3, a dost pravděpodobně by z toho měl být playoff spot.

Oderberg Minions (4-5) vs. Aussig Avangers (3-6)
final: 56.66 – 54.32

Pamatujete na výše zmíněný zápas mezi Seahawks a Puntriots? Tak tohle byl diametrálně odlišný souboj. V nejtěsnějším utkání kola dokázal Oderberg udolat Aussig o pouhé 2.34 body. Jak moc low-score slugfest tohle byl ukáže naplno až pohled do historie. Pouze dvakrát se stalo, že by někomu k vítězství stačilo méně než 56.66 bodů. Obě tato utkání se hrála v roce 2019, kdy mohl hrát kdokoliv a spousta lidí se na to v průběhu roku vykašlala. Rovněž se tři roky nestalo, že by v zápase nepadlo ani 111 bodů. Vždyť i kdyby Minions a Avangers hráli za jeden tým, Seahawks, Seahorses i Puntriots by je v tomto kole porazili. V konečných počtech je ale W jako W a historie se neptá, jak k němu kdo došel…

Jihlava Miners (7-2) vs. Bazališek Ostrava (5-4)
final: 109.00 – 100.34

Třetím z přímých soubojů o divizní vedení byl matchup mezi Miners a Bazališkem. Jihlava nakonec na hráče s 20+ body vyhrála 3-0 a po vítězství o necelých 9 bodů se tak může radovat z navýšení náskoku v čele East Division a uhájení #2 seedu. Zápas rozhodla trojice RB Derrick Henry, WR Christian Kirk a hráč X, která dohromady nastřádala krásných 69.10 bodů. Hráčem X mám na mysli obranu Patriots, jejichž neuvěřitelný výkon oceněný 24 body byl druhým nejvyšším ziskem, jakého letos jakákoliv obrana ligy v jediném týdnu dosáhla.

Dúbravka Hawks (4-5) vs. High Tatras GOATs (4-5)
final: 81.30 – 76.00

Tohle kolo nabídlo hned dva týmy, které si připsali W navzdory tomu, že je jim rovněž udělen strike. První provinění sezóny jde kromě Gánovců také na úkor Dúbravky, která se rozhodla z free agency nevzít žádného z šesti hrajících kickerů. První strike ještě není takový průser jako ten druhý, ale na zdvižený prst už to je. Tak či onak, obhájci titulu z Tater nestačili na vítěze prvního ročníku a v těsném slovenském souboji podlehli o 5.30 bodů.

Herink’s Pardubice (2-7) vs. Kamnati Turtles (3-6)
final: 97.60 – 40.86

Od souboje, ve kterém jde oběma mužstvům o udržení se v první lize, se dalo čekat cokoliv. Teda asi cokoliv kromě debaklu kola. A ejhle… Pardubice slaví druhou výhru ve třech týdnech a díky tomuto výsledku tak vykřesávají reálnou šanci na to, aby se na konci roku mohli radovat ze setrvání v soutěži. Naopak Kamnati, jakožto nejhůře skórující tým ligy, se po šesté prohře v řadě čerstvě posunul na první sestupovou příčku hned před Herink’s. Hezky se nám to na tom chvostu tabulky zamotává…

Světice Ostriches (6-3) vs. Zbrojovka z Brna (6-3)
final: 86.14 – 80.46

Z přímého souboje o vedení ve West Division tentokrát vyšli vítězně Ostriches, kteří si tak spravili chuť po debaklu kola z minulého týdne a po týdenní pauze opět střídají Zbrojovku na čele divize, která sice není tak wild, jako tomu bylo v minulých letech, ale zato je tentokrát možná nejnapínavější ze všech. Nejlepším hráčem utkání, kterému mohou Světice poděkovat za W, se s 24.10 body stal #5 Draft pick RB Austin Ekeler. Zbrojovka však z dosavadních vítězů nadále zůstává tím týmem, který má šanci na zisk na druhého titulu nejvyšší.


2. LIGA
První čtyři týdny vedla na východě Nitra, pak čtyři týdny Sešívaní a nyní si po těsném vzájemném souboji, který rozhodlo jen necelých 6 bodů, svá místa opět prohodili. Začíná být dost pravděpodobné, že pro zbytek divize bude jejich náskok nedostižný a že oba týmy si to tedy rozdají o lepší pozici pro playoff. Na západě již šest týdnů vládnou Vlčkovce a do postseason to tak mají velmi blízko. Druhé postupové místo ve West Division, o které se asi strhne pořádný boj, už po tři týdny hájí Hradiště. 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *