Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2020,  Zápasy

PREVIEW – WEEK 8: SAN FRANCISCO 49ERS (4-3) at SEATTLE SEAHAWKS (5-1)

 Čeká nás druhé divizní utkání ve dvou týdnech a vzhledem k nabité NFC West je tady tím pádem opět zápas, na jehož výsledku záleží dvojnásob. Na našem domovském stadionu CenturyLink Field, který také při čtvrtém domácím zápase sezóny nepřivítá v ochozech žádné 12s, budeme čelit týmu San Francisco 49ers. Tento West Coast Battle je sám o sobě zárukou dobrého fotbalu. Koneckonců pokud si dobře pamatujete, loni byly oba dva vzájemné duely absolutní nerváky až do úplného konce. Nejprve jsme byli ve weeku 10 svědky game-winning field goalu Jasona Myerse v poslední vteřině prodloužení a naší výhry 27-24 (na fotce). Při posledním playi v posledním zápase regular season to zase byl Jacob Hollister zastavený snad centimetr před goal line a ona prohra 21-26 nakonec rozhodla o tom, že 49ers zvítězili celou NFC West a my si tak nezařídili v prvním týdnu postseason bye week. Dá se podobné drama očekávat i tentokrát? Podle mě to není ani zdaleka vyloučeno.

 V posledních třinácti vzájemných utkáních sice San Francisco vyhrálo pouze dvakrát, ale obě tyto výhry přišly během předchozích dvou letech. Niners tak již ani zdaleka nejsou tím ligovým otloukánkem, kterým byli před příchodem head coache Kyla Shanahana. Aby taky ano, když se jedná o obhájce titulu NFC Champions a tak tak že také Super Bowl LIV nedotáhli do vítězného konce. Letos se však navzdory winning recordu nacházejí zatím na poslední příčce naší divize a quarterback Jimmy Garoppolo je, po relativně sympatickém výkonu v jednom zápase, schopen o týden později svými minelami táhnout celý tým ke dnu. To platí také o minulém zápase, ve kterém si sice 49ers poradili s Patriots vysoko 33-6. Jimmy G si v něm nepřipsal jediný touchdown, zato interception hodil hned dvakrát. San Francisco však není týmem, který by v posledních letech stál na útoku vzduchem. V rushing offense patří ke třetině nejproduktivnějších týmů ligy, ale ono vlastně ani běhový útok není alfou a omegou úspěchu San Francisca. Nejnebezpečnějším článkem jejich týmu je obrana, zejména pak ta passová. V inkasovaných yardech a touchdownech vzduchem jsou totiž průběžně na třetím místě napříč celou NFL, což bude pro žhavého MVP kandidáta Russella Wilsona pořádná výzva, aby se po třech interceptions z minulého zápasu vrátil zpět do jeho superhero módu. To bude možná potřeba dvojnásob, než by bylo, kdyby se na naše Seahawks opět nezačalo lepit jedno zranění za druhým. Běhový útok je totiž zdecimován zraněními hned několika klíčových hráčů. Chris Carson v minulém utkání utrpěl zranění nohy a do zítřejšího zápasu nejspíš nezasáhne. Tím to však ani zdaleka nekončí. Carlos Hyde se potýká se zraněním podkolenní šlachy, Travis Homer má rovněž pohmožděné koleno a Rashaad Penny je po loňském torn ACL stále veden na PUP listu. Ani jednoho z této čtveřice našich nejlepších running backs jsme během tohoto týdne neviděli při týmových trénincích a je tedy poměrně dost pravděpodobné, že vzhledem k jejich absenci uvidíme v pozici jedničky při hře po zemi netradiční jméno, jímž je rookie DeeJay Dallas. Uslyšíme v jeho podání pořádnou hudbu a nebo se mu gramofonové desky seknou hned na začátku jeho setu? Fakt, že jsme minimálně dočasně přišli o velkou část našeho běhového útoku, ovšem otevírá jiné dveře. V rámci letošní Let Russ Cook story tak dle mého budeme moci vidět opět poměrně dost běhů našeho quarterbacka, které by mohly být doplněny množstvím krátkých passů. Cílem těchto přihrávek by se mohl stát také rookie tight end Colby Parkinson, který narozdíl od Pennyho PUP list opustil a my bychom tak mohli být svědky jeho debutu.

 Podaří se našim Seahawks zdolat divizního rivala? Dokáže jeden z nejlepších passových útoků ligy s hvězdným duem wide receivers Tyler Lockett a DK Metcalf přehrát jednu z nejlepších passových obran, které však citelně chybí zraněný cornerback Richard Sherman? Bude mít některý z rookies dobrý den? Bude jím DeeJay Dallas, Colby Parkinson nebo na druhé straně míče třeba Jordyn Brooks? Utkání dvou týmů ze západního pobřeží, mezi nimiž vře jedna z největších rivalit celé NFL, začíná zítra večer ve 22:25 hodin. Pokud tedy nechceš druhý den litovat, že jsi zmeškal zápas roku, rozhodně si tento souboj nenech ujít!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *