Archiv,  Novinky,  Postseason,  Sezóna 2019

PRO BOWL, NFL HONOURS, HALL OF FAME A SUPER BOWL

 Sezóna pro naše Seahawks sice již skončila, ale v posledních týdnech se stalo pár věcí, o kterých je potřeba informovat. Československá 12s family si totiž zaslouží být v obraze.

 V den tragického odchodu hvězdy NBA Kobe Bryanta, který zemřel při havárii helikoptéry, se v Orlandu na Floridě odehrál Pro Bowl. V něm výběr hráčů konference AFC porazil výběr NFC poměrem 38-33. Letošními Pro Bowlery se stali také tři naši hráči. Překvapením nebyla účast one-and-only quarterbacka Russella Wilsona. Ten přenechal roli startera Drew Breesovi ze Saints, ale i tak si v zápase připsal 5 z 11 kompletních přihrávek pro 78 yards a 1 touchdown. Do sestavy se díky svým výkonům probojoval také linebacker Bobby Wagner, avšak zranění kolene mu nedovolilo se tohoto exhibičního utkání zúčastnit. Třetím Pro Bowlerem našeho týmu byl cornerback Shaquill Griffin. Ten se do sestavy dostal až jako náhradník a v zápase se blýskl třemi tackly. Abychom ale nezapomněli na sideline, trenéry týmu NFC byl zvolen coaching stuff našich Seahawks, v jehož čele byli, jsou a také ještě budou head coach Pete Carroll a offensive coordinator Brian Schottenheimer.

 Včera se, jak jste si jistě všimli, v rámci NFL Honors udělovaly všemožné ocenění pro nejlepší hráče letošního ročníku. Ani jedno z těch nejprestižnějších ocenění neurval nikdo ze Seahawks, ale přece jen jsme neodešli tak úplně s prázdnou. Cenu nesoucí název “Bud Light Celly of the Year”, tudíž cenu za nejlepší oslavu, si odnesli wide receivers Seattle Seahawks za jejich interpretaci “Bye Bye Bye dance” (na fotce) dnes již zaniklé americké chlapecké skupiny NSYNC z roku 2000. Součástí této skupiny byl v letech 1995 až 2002, kdy došlo k jejímu rozpadu, také headliner Halftime show Super Bowlu LII zpěvák Justin Timberlake. Tuto oslavičku předvedli naši Hawks, jmenovitě wide receivers Jaron Brown, David Moore, D.K. Metcalf a Tyler Lockett, v zápase šestého hracího týdne na hřišti Clevelandu Browns. 

 Dnes již 42letý guard Steve Hutchinson, kterého naši Seahawks vybrali v prvním kole draftu 2001, bude uveden do Pro Football Hall of Fame jako součást Class of 2020. Nejvyššího možného individuálního ocenění dosáhl Hutchinson odměnou za jeho 12 let dlouhou kariéru v National Football League, během níž vystřídal dresy Seattlu Seahawks (2001-2005), Minnesoty Vikings (2006-2011) a Tennessee Titans (2012). Během těchto let se stal sedmkrát Pro Bowlerem (2003-2009) a pětkrát členem First-team All-Pro (2003, 2005, 2007-2009). Výkony guards není možné popsat statistikami, jelikož jejich hlavním úkolem je blokovat soupeřovu obranu, strážit svého quarterbacka a otevírat prostory pro běhy svých running backs. To se mu vedlo náramně, když se stal jedním z hlavních důvodů, proč se running back Shaun Alexander mohl v roce 2005 radovat z ocenění NFL MVP. Alexander s Hutchinsonem byli jedněmi ze základních stavebních kamenů týmu, který to dotáhl až do Super Bowlu XL. Ve své historicky první účasti v Super Bowlu nakonec naši Seahawks podlehli Pittsburghu Steelers 10-21. Jednalo se o poslední Hutchinsonův zápas v dresu Seattlu.

 No a když už teda čas tohoto příspěvku nadešel zrovna dnes, nedá mi to a musím se zeptat. Komu dnes fandíte? Super Bowl LIV v Miami začíná již dnes v noci v 0:30 našeho času a nastoupí v něm přesně po padesáti letech Kansas City Chiefs, kteří vyzvou suverény osmdesátých a devadesátých let San Francisco 49ers. Přichází nová Mahomes era? Nebo snad Jimmy G era? Nebo o těchto týmech po letošním roce zase dlouho neuslyšíme? Dejte vědět v komentářích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *