Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Sezóna 2019,  Zápasy

REVIEW Los ANgeles Rams (3-2) at Seattle Seahawks (4-1)

 Ti z vás, kteří si dnes v noci přivstali nebo dokonce z postele vstali naposledy včera ráno a už přes třicet hodin jedou nonstop, se můžou pochválit. Jednak jste správnými 12s, jednak jste viděli nejlepší zápas za hodně dlouhou dobu a v neposlední řadě jste živoucími důkazy, že i pět infarktů v těsném sledu po sobě lze přežít. Mé předzápasové predikce se potvrdily, když výsledek střetnutí rozhodoval až poslední play zápasu. Patnáct vteřin před koncem pod tlakem neuvěřitelného hluku 12s na CenturyLink Field kicker Greg Zuerlein missnul “wide right” field goal try ze vzdálenosti 44 yardů. Naši Seahawks tak porazili divizního rivala Los Angeles Rams nejtěsnějším možným poměrem 30-29 a připsali jsme si čtvrtou výhru z letošních pěti zápasů!

 ,,Celou sezónu hraje jako MVP. Dělá to tak celou svou kariéru. On je prostě úžasný.” – Duane Brown
,,Myslím, že předvedl jeden z nejlepších výkonů, jaké jsem v jeho podání kdy viděl.” – Pete Carroll

,,Je dobrý od okamžiku, kdy přišel do ligy. Lidé začínají mluvit o MVP. Rozhodně je jedním z adeptů.” – K.J. Wright

 To jsou jen některá z pozápasových vyjádření na adresu Russella Wilsona. A není divu, protože v noci opět, zase a znovu doslova zářil. Nejlépe placený quarterback NFL a lídr našeho útoku v zápase zkompletoval 17 z 23 passových pokusů pro 268 yardů a 4 touchdowny. Když k tomu zároveň přičteme nula interceptions, dělá téměř perfektní passer rating v hodnotě 151.8. Opět několikrát unikl z kapsy jako Houdini, aby pak under the pressure zkompletoval dlouhé passy na Metcalfa, Locketta nebo Disslyho, případně sám běžel pro zisk yardů. No a pokud bylo potřeba proměnit 4th&goal z 5-yard line, prostě to udělal a hodil touchdown. Jakoby nic.

 Co se Wilsonových letošních čísel týče, tak má (posaďte se) 12 TD a 0 INT. Slovy dvanáct touchdownů a nula interceptions. Oba údaje jsou momentálně nejlepší mezi všemi quarterbacky v lize. Wow. A teď se teprve držte… Procento zkompletovaných přihrávek, naházené yardy, získané yards per play, počet TD, poměr TD-INT, QB rating … Ve všech těchto statistikách má Russell Wilson zatím nejlepší čísla, jakými kdy od začátku jeho kariéry v roce 2012 po weeku 5 disponoval. Un-fakin-believable!!! Pokud někdo letos v našich barvách hraje jako Bůh, je to zas a znova Russell Wilson. Po čtrnácti letech od časů RB Shauna Alexandra, tak možná hráč Seattlu Seahawks opravdu směřuje k MVP sezóně. Kdo ví….

 Dále už jen stručně… Will Dissly si vylepšil osobní rekord z předchozího zápasu, když v noci nachytal 81 yardů. Rookie DK Metcalf si připsal nejdelší catch dne (40 yards) a na jeho kontě tak přibyl druhý TD sezóny. Ten WHAT A CATCH, jenž předvedl Tyler Lockett v rohu endzone (na fotce), uvidíme v únoru hodně vysoko ve videu “TOP 100 Plays of the Season”. Na to vsadím boty. To totiž bylo něco neuvěřitelného. K.J. Wright byl tentokrát nejlepším mužem obrany s 10 tackles. Avšak Bobby Wagner s 5 tackly a forced fumblem k tomu nebo safety Bradley McDougald s 6 tackles a jedním zblokovaným passem taktéž stojí za zmínku. V poslední minutě zápasu se předvedli také 12s, když neuvěřitelným hlukem nejprve donutili útok Rams k false startu, pak k delay of game a nakonec byli bezesporu silným faktorem při rozhodujícím field goal try Zuerleina, který těsně minul. Nekončící oslavy tak mohly propuknout naplno. RW3 si vylepšil career record v primetime zápasech na 9-1 a naši Hawks jsou nyní 4-0 v zápasech, kdy oblékli zelené dresy v color rush týdnu.

 Dnešní noc se změnila jednak v oslavu nového člena Seahawks Ring of Honor Paula G. Allena, také kvalitního fotbalu a v neposlední řadě týmu, který začal sezónu 4-1 a neohroženě míří k další velmi úspěšné sezóně pod taktovkou Peta Carrolla a Russella Wilsona. Asi je pro tentokrát zbytečné se ptát, jak se vám zápas líbil, protože jsme byli svědky vskutku památného zápasu Thursday Night Football. Závěrem tedy snad jen #GoHawks a za týden vzhůru na Cleveland Browns!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *