Sezóna 2019,  Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Zápasy

PREVIEW Los Angeles Rams (3-1) at Seattle Seahawks (3-1)

 V čele divize NFC West je sice momentálně San Francisco 49ers (3-0), ale na začátku pátého hracího týdne budou mít oba zítřejší soupeři možnost učinit první krok k tomu, aby vedení v divizi převzali právě oni. V druhém divizním souboji v pěti dnech narazíme v domácím prostředí severozápadu na vítěze naší divize z posledních dvou let – Los Angeles Rams.

 Soupeř to nebude věru jednoduchý. Aby taky ano. Rams jsou loňskými poraženými ze Super Bowlu. Za kormidlem na pozici quarterbacka stojí Jared Goff, který byl zpět v roce 2016 prvním pickem draftu. Ten při přihrávkách vzduchem hledá nejčastěji svého receivera číslo jedna, kterým je Cooper Kupp. A pokud jdou Rams po zemi, musí se obávat nejedna obrana v NFL. Running back Todd Gurley (na fotce) totiž zvítězil ligu v rushing TDs i total TDs v obou dvou posledních sezónách a je tak dle mnohých momentálně nejlepším RB ligy. Zapomenout zmínit rozhodně nesmíme vítěze ocenění Defensive Player of the Year z let 2017 a 2018 a letošního vítěze NFL Top 100 Players – Aarona Donalda. Ten loňský rok terorizoval offensive line a quarterbacky všech soupeřů, kterým dohromady nasázel 20.5 sacks a letos se zdá být opět nezastavitelným. Třeba mě osobně by nepřekvapilo, kdyby Donald zkompletoval “zlatý hattrick” a stal se DPOY i letos. 

 Na koho budeme spoléhat my? Tradičně to bude Russell Wilson a jeho hlavní terč Tyler Lockett, kteří zatím letos opět vypadají velmi dobře, i když nedosahují loňského perfect passer ratingu. Díky zranění bicepsu tackla Duane Browna, který nejspíš do zápasu nezasáhne, může mít RW3 dlouhý den… Osobně čekám větší roli nováčka DK Metcalfa a snad i jeho druhý touchdown sezóny. Obrana má pevné stavební kameny v podobě trojice linebackers, kterými jsou Bobby Wagner , K.J. Wright a Mychal Kendricks. Tlak na quarterbacky soupeřů zařizuje majitel nedělní pick-six Jadeveon Clowney a nově také již zdravý Ziggy Ansah. Pokulhává, kromě schopnosti special teamu utvořit big play, snad jen secondary, obzvlášť pak pozice safetyho. Definitivně do karet nám bude hrát sedmdesát tisíc 12th Mans, kteří by opět mohli hlukem dopomoci k nějakému tomu false startu, či předčasně vybranému timeoutu soupeřova útoku.

 Z posledních osmi vzájemných střetnutí jsme Rams porazili jen dvakrát. Zároveň nutno podotknout, že i když se oba loňské zápasy rozhodovaly až v posledních minutách, neodcházeli jsme z tří posledních zápasů jako vítězové ani jednou. Rams jsou možná mírnými favority i tentokrát, avšak každá série jednou končí a začne nová. Stane se tomu tak a nebo si z CenturyLink Field odveze vítězství opět banda kolem McVaye, Goffa a Donalda? Jak tento zápas, který napoví hodně o poměrech v NFC West, vidíte vy? Thursday Night Football začíná již ve 2:20 hodin v noci na pátek a letos podruhé si budete moci zápas Hawks vychutnat i na obrazovkách Sport TV.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *