Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2020,  Zápasy

REVIEW – WEEK 17: SEATTLE SEAHAWKS (12-4) at SAN FRANCISCO 49ERS (6-10)

 Byť během jara a léta mnoho lidí spekulovalo, že se sezóna vůbec neodehraje a následně během podzimu pak že se ročník jednoduše nemůže odehrát celý, here we are… Dostali jsme se na samý konec základní části letošní sezóny NFL. Myslím, že všichni tam za velkou louží odvedli dobrou práci. Pro naše Hawks pak poslední zápas regular season vyvrcholil velkým comeback vítězstvím 26-23 nad divizními rivaly ze San Francisca. Jelikož však v Chicagu ani v Charlotte k žádnému překvapení nedošlo, naše výhra, ale ani případná prohra by nás v pořadí konference z třetího místa nikam neposunula. Jediná věc ze včerejška, na které tedy ve skutečnosti záleží je, aby zranění ramene, ke kterému v závěru utkání přišel Jamal Adams, nebylo vážné. Kostky jsou vrženy. Postseason začíná. V sobotu večer se v NFC Wild Card Game na Lumen Field podruhé v rozmezí pouhých tří týdnů střetneme s dalšími nesmiřitelnými divizními rivaly. Našimi soupeři v boji o nejlepší osmičku bude tým Los Angeles Rams.

 Včerejší utkání bylo po jeho notnou část takové poněkud ušmudlané zhruba jako hrací plocha, která stále nesla silné památky po barevném vyzdobení Fiesta Bowlu mezi univerzitami Iowa State a Oregon. Nemastné výkony obou útoků se snoubily s neslanými výkony obou obran a výsledkem bylo to, že zhruba po dvou třetinách utkání jsme byli svědky celkově pěti jakž takž povedených drivů, které vyústily v celkem 5 field goalů. Jason Myers z nich skóroval dva a celkově tak proměnil již 35 po sobě jdoucích field goalů. Franchise record je již pár týdnů jeho, ale proč nemířit výš? Na all-time NFL record, který s 44 trefami v letech 2015-2016 ustanovil Adam Vinatieri, mu chybí již jen 9 přesných kopů. 

 K výhře nás nakonec, jak už to tak celou druhou polovinu letošní sezóny bylo, dovedla naše obrana, která jako celek opět hrála skvěle. Jordyn Brooks se učí od těch nejlepších a spolu se zkušenou dvojicí Bobby a K.J. tvoří jednu z nejlepších linebacker corps v NFL. Kdybych však měl vybrat jen jednoho hráče, kterého bych na straně naší defense označil za nejlepšího, pak by to poměrně jednoznačně byl za včerejšek defensive end Benson Mayowa. Ten se ukázal jako skvělý offseason podpis z free agency a svůj nejlepší zápas sezóny si nechal na její úplný závěr. Zaznamenal celkem 2 sacks, 3 tackles, 2 tackles for loss, 2 QB hits a jeho forced fumble dvě minuty před koncem hluboko na půli Niners byl asi tou hlavní ingrediencí včerejšího comebacku Seahawks.

 Ještě 11 minut před koncem utkání vedlo San Francisco o 10 bodů. Seattle však odpověděl 20 body v řadě a celý obrat nakonec svým teprve druhým rushing touchdownem sezóny dovršil Alex Collins, který tak světu připomněl, že předchozí dvě sezóny, během nichž v Baltimoru naběhal celkem 1 384 yards a 13 TDs, rozhodně nebyly dílem náhody. Collins však nebyl hlavní hvězdou útoku. Nebyl jí ani Russell Wilson, který dosáhl jen na passer rating 87.9 za 20/36 completions, 181 yards a 2 TDs. By the way Russ už osm zápasů nenaházel ani 270 yardů, přičemž v prvních osmi zápasech sezónu tuto hranici pokořil hned šestkrát! I přes to byli ofenzivními hvězdami dne jeho receiveři (na fotce). Oba totiž během jediného drivu překonali rozdílné Seahawks franchise records, což se prostě každý den nepoštěstí. DK Metcalf ukončil sezónu s 1 303 receiving yards a o 16 yardů tak překonal 35 let staré maximum Steva Largenta. Tyler Lockett letošní ročník zakončil se 100 zachycenými přihrávkami, čímž o 6 receptions ustanovil nový týmový rekord, který před ním v roce 2007 předvedl Bobby Engram a následně jej o 9 let později vyrovnal Doug Baldwin. Aby toho nebylo málo, tak DK a Tyler jsou po dvojici Steve Largent a Daryl Turner v roce 1984 teprve druhým duem receivers ve franchise historii, když se jim oběma povedlo sezónu ukončit s alespoň 10 receiving TDs. Oba rovněž dosáhli na thousand-yard season, což se před nimi v Seattlu povedlo pouze dvojici Joey Galloway a Brian Blades v roce 1995. Jsou Metcalf a Lockett momentálně nejlepší wide receivers duo v NFL?

 Seahawks předvedli rozporuplný výkon. Který tým nastoupí do postseason? Ten s nejlepším útokem ligy a zároveň nejhorší obranou, jako tomu bylo v první půlce sezóny? Nebo snad naopak vyrukujeme s průměrným až podprůměrným útokem a nejlepší ligovou obranou, která chvilkama připomíná léta 2012-2015, jako jsme se prezentovali v druhé polovině regular season? Jak vidíte naše šance v playoff? Můžeme porazit Rams? Pokud ano, koho ze čtveřice Saints, Buccaneers, Bears a Washington byste si přáli jako soupeře našich Hawks v Divisional Round? Své postřehy a pocity dejte rozhodně vědět do komentářů. Půlroční pauza se nám nezadržitelně blíží a každý další zápas může být naším posledním. Ta pravá sezóna začíná právě teď.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *