Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2021,  Zápasy

WEEK 14 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (4-8) @ HOUSTON TEXANS (2-10)

 V létě se mezi NFL insiders šířily zvěsti o tom, že v rámci prodloužení základní části sezóny na 18 zápasů, čehož bychom se měli dočkat pravděpodobně nejpozději v roce 2025, se zvažuje také rozšíření NFL o dalších až 8 franchises. Mezi městy, o nichž se okamžitě začalo diskutovat jako o možných adeptech, se šušká o St. Louis, které už své zkušenosti s NFL má, ale také o zahraničních destinacích jako Mexico City, kanadském Torontu nebo dokonce zaoceánském Londýně. Když poslední obdobná expanze ligy probíhala naposledy, nejnovější franchise ligy, která ustálila počet týmů na dnešních dvaatřiceti, se v roce 2002 stal Houston Texans. Vzhledem k ani ne dvě dekády dlouhé historii Texans a také skrz jejich konferenční příslušnost mají naši Seahawks historicky nejméně odehraných zápasů právě proti týmu z Houstonu. Z dosavadních pouhých čtyř utkání jsme hned ve třech dokázali zvítězit a zajímavostí je, že vyšší winning percentage než .750 nemáme proti žádnému jinému týmu. Naposledy se nám to povedlo v sezóně 2017 a osobně na tento zápas vzpomínám moc rád. Vlastně se dosud jedná o jeden z mých nejoblíbenějších zápasů vůbec a pokud si jej nevybavuješ, z celého srdce mohu doporučit zkouknutí highlights nebo ještě lépe záznam celého utkání. Nebudeš litovat. V neuvěřitelném high-score thrilleru, v němž se momentum přelévalo ze strany na stranu, jsme se krom 79 bodů dočkali také 988 offense yards, světe-div-se bezchybného kickera Blaira Walshe, game-winning touchdownu v posledních vteřinách utkání nebo čtyř interceptions, z nichž dvě zachytil Richard Sherman (na fotce) a jednu dokázal Earl Thomas vrátit celých 78 yardů pro pick-six. Od té doby se ale spousta věcí změnila. Legion of Boom se v Seattlu definitivně rozpadla a z úderné čtveřice Houstonu v podobě J.J. Watt, Deshaun Watson, DeAndre Hopkins a Will Fuller si tři našli nové angažmá a jeden je na nejlepší cestě do vězení. 

 Russell Wilson se v minulém utkání proti Niners dostal do ráže a opět byl více méně tím DangeRussem, kterého jsme důvěrně znali před jeho zraněním prstu. Wilson zítra téměř jistě překoná hranici 3 000 zkompletovaných passů a 36 000 passing yardů. V obou statistikách se jako franchise leader samozřejmě už jen vzdaluje od Matta Hasselbecka, který za nás hrál v letech 2001-2010. Ovšem ani v kontextu celé historie NFL už nejsou jeho čísla neviditelná. Vždyť jen během letoška Russ v all-time listu passing TDs překonal legendárního Joe Montanu a najdeme jej na 17. místě. V all-time passing yards je pak na 27. příčce, když letos předběhnul borce jako Jim Kelly, Ryan Fitzpatrick, Alex Smith nebo Tony Romo. Pokud koukneme na all-time passer rating, jsou před ním pouze Patrick Mahomes, Deshaun Watson a Aaron Rodgers. Russell Wilson je jednoduše jedním z nejlepších quarterbacků historie, budoucím členem Pro Football Hall of Fame a je tedy naprosto logické, že forma, v níž se zítra Russ objeví na hřišti, bude bez pochyb jedním z hlavních rozdílových faktorů mezi W a L.

 Bude se jednat o utkání, do něhož vstupujeme jako jednoznačnější favorité, než jak bylo predikováno před všemi ostatními letošními zápasy. Aby taky ne, když Texans v této sezóně porazili jen slabé Jacksonville Jaguars a Tennessee Titans bez Kinga Henryho a jsou také prvním a doposud jediným týmem, který už nemá sebemenší šanci probojovat se do letošní playoff. Kdo říká, že už nám o nic nejde, lže. Vždyť i Detroit Lions s recordem 1-10-1 mají stále teoretickou šanci na postup do postseason. Ani record 5-0 ve zbylé části sezóny nám však jistotu účasti ve vyřazovací části nezaručuje… Věřím, že se bude dívat hromada československých 12s, neboť tento zápas čtrnáctého hracího týdne, který bude historicky teprve pátým vzájemným utkáním těchto dvou týmů, začíná zítra v ten nejvíc Europe-friendly čas. Ano, letos podruhé a také naposledy budeme moci sledovat Seahawks v akci již od 19 hodin. Poprvé u toho byla velká spousta z nás osobně, když jsme při season kickoffu v Praze s vypětím našich hlasivek dohnali Seattle k výhře proti Colts. Doufám, že zítra to u vás bude vypadat podobně a že z toho bordelu budou praskat zdi. Koneckonců noční klid začíná až v deset a tak nemáš sebemenší výmluvu, aby to u Tebe doma pořádně neburácelo! Tak teda zítra loud and proud a ať Tě slyším až u nás v Polsku! Who’s with me?! GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *