Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 6 REVIEW – ARIZONA CARDINALS (2-4) @ SEATTLE SEAHAWKS (3-3)

 Defensive slugfest a veledůležitý NFC West WIN! Tak takovýhle fotbal já můžu… Naše obrana předvedla suverénně nejlepší výkon roku, kicker Jason Myers byl s 4/4 FG a 1/1 PAT bezchybný a rookie running back Kenneth Walker III svým výkonem vzdal poctu Rashaadu Pennymu, po kterém převzal žezlo našeho RB #1. Sečteno a podtrženo: Je z toho výhra našich Seahawks v poměru 19-9 a společně s Rams a 49ers takzvaná three-way tie v čele naší nabušené NFC West.

 Zápas zpočátku nápadně připomínal jedinou remízu v historii naší franchise. Ta přišla v roce 2016 právě proti Cardinals. Tehdy jsme se po konečném výsledku 6-6 rozešli ve smíru. Na tento zápas jistě nejeden z nás myslel ještě těsně před koncem třetí čtvrtiny. V tu chvíli totiž na scoreboardu svítilo skóre 12-3 a téměř 69 tisíc velmi hlučných fans na Lumen Field bylo do té doby svědky jen pěti field goalů. Následně si však oba týmy v průběhu dvou a půl minut připsaly touchdown a bylo jasné, že ačkoliv se bude jednat o low-score game, nějakého extrému v podobě zápasu, kde neuvidíme ani 20 bodů, se nedočkáme.

 Během utkání, když náš útok nastupoval k jednomu ze svých drivů, se v jednu chvíli na obrazovce skutečně objevilo “Next: Cooking with Geno”. Od srdce jsem se zasmál a zas si uvědomil, že na FOXu jsou největší úleťáci ze všech stanic, které poskytují NFL coverage. Quarterback Geno Smith sice tentokrát žádné michelinské menu nenavařil, ale nutno dodat, že nic nespálil, nerozlil a nepřesolil. Jeho konto se po včerejšku zastavilo na 20/31 completions pro 197 yardů, bez TD a INT s passer ratingem 82.3, k čemuž přidal ještě solidních 48 rushing yards. Passy mezi své spoluhráče rozdával velmi rovnoměrně a celkově jich našel hned osm. Není tak divu, že nikdo vyloženě nevyčníval. Leading receiverem se tak s 6 receptions pro 45 yardů stal tight end Noah Fant. Tento zápas zkrátka nebyl o hře vzduchem. Rozhodovaly jej obrany, special teams a rushing game obou týmů. Na straně Cardinals se 100 rushing yards dominoval quarterback Kyler Murray, což samo o sobě není žádné překvapení. Zvlášť když Arizoně chyběla hned trojice running backs. V našich barvách si pak se 110 scrimmage yards a 1 TD připsal svůj první velký den na Pacific Northwest rookie Ken Walker. Na jeho 23 doteků s míčem byla radost pohledět a řekněte sami… Koho z vás nenapadla myšlenka: “Tak tohle je pro následující roky budoucnost naší ground game, jo?”

 No a co ta naše obrana? To byla radost pohledět a celý večer nás její výkon mohl hřát na duši. V předchozích pěti zápasech jsme průměrně inkasovali 30.8 bodů, 430 yardů a nasázeli dohromady jen 8 sacků, což bylo nejméně z celé ligy. Včera to byla otočka o 180°! Soupeřům jsme povolili pouze 9 bodů, 315 total yards a na konto našich drobečků v defensive line naskočilo hned dalších 6 sacks. Jedním z hlavních faktorů byla naše obrana při pozdních downech. Arizoně jsme povolili úspěšně proměnit jen 4/16 třetích a pouze 1/5 čtvrtých downů, což hrálo klíčovou roli ve výsledku včerejšího utkání, které se proměnilo v souboj o to, kdo ovládne field possession game. Skvělý týmový výkon lze shrnout našimi statistikami, které se zastavily na interception, fumble recovery, 78 tackles, 10 tackles for loss, 6 sacks, 7 QB hits a 4 passes defended. Kdybych jmenoval všechny borce, jimž se včerejší zápas podařil na výbornou, review by se nám poměrně natáhlo a byli bychom tu až do soudného dne. Alespoň okrajově by však měla zaznít jména jako linebacker Jordyn Brooks (opět team leader s 11 tackles), rookie cornerback Coby Bryant (8 tackles, pass defended a letos již čtvrtý forced fumble, což je nejvíc v NFL), cornerback Ryan Neal (8 tackles, pass defended), Uchenna Nwosu (3 tackles, tackle for loss, sack, QB hit) nebo 558 kg svalů, kterými dohromady disponuje kvarteto členů naší defensive line Poona Ford, Quinton Jefferson, Shelby Harris a Bryan Mone. Ti si skvěle poradili s absencí Ala Woodse a dohromady nastřádali 17 tackles, 6 tackles for loss, 3 sacks, 4 QB hits a zblokovaný pass. V mých očích se však mužem zápasu a možná i jedním z hlavních kandidátů na cenu NFC Defensive Player of the Week stal rookie cornerback Tariq Woolen (na fotce uprostřed). Jeho 5 tackles a zblokovaný pass se sice samo o sobě dá označit za slušný výkon, ale on k tomu přidal ještě interception a fumble recovery, což jeho představení posunulo na úplně jiný level. A teď čtěte pozorně. Tariq se na college transformoval z wide receivera na cornerbacka, byl vybrán v pátém kole Draftu a nyní má pick v každém z posledních čtyř utkání. Víte, kterého jiného cornerbacka, jenž byl kdysi receiverem, jsme vybrali jako fifth-roundera a on se nám kromě Tariqa jako jediný za posledních 12 let odvděčil čtyřmi po sobě jdoucími zápasy se zachycenou interception? Jo, hádáte správně. Byl to ,,I’m the best corner in the game! Don’t you ever talk about me!” aneb Richard Sherman – nejlepší cornerback v historii naší franchise. Jsme na začátku existence Legion of reBoom? Přejme si, aby ano.

 Pro ty, kteří utkání neviděli, by se pouze na základě tohoto článku mohlo zdát, že se vlastně v utkání povedlo prakticky vše. Stala se však jedna věc, která by mě, kdyby utkání dopadlo v náš neprospěch, ve snech strašila ještě pořádně dlouho. Punterovi Michaelu Dicksonovi ta týdenní dovolená ve weeku 4 vyloženě neprospěla. Minulý týden to byl fake punt, který dopadl katastrofálně a později vyústil v touchdown. Tentokrát jsme se dočkali silně nezvládnuté pressure, jež vyústila v nesení míče srovnatelné asi s tím, když si z Jednoty na dědině nesete v náručí pecen Šumavy, no a místo safety za dva body z toho jen díky následnému missnutému extra pointu bylo bodů hned šest. Tak tedy doufejme, že v nadcházejících utkání se nám vrátí starý dobrý Michael, který v předchozích čtyřech letech patřil k tomu nejlepšímu, co NFL na pozici puntera nabízela.

 Jak jste si včerejší NFC Best showdown užili vy? Který okamžik právě uplynulé neděle vám ještě dlouho zůstane v paměti? Jste spíš fandové zápasu 19-9 nebo vždy raději vidíte skóre třeba 49-39? Jak hodnotíte první třetinu sezóny, o níž se většina z nás domnívala, že bude utrpením od začátku do konce? Dejte vědět v komentářích, svým hlasivkám dejte týden volno a za týden let’s beat the Chargers!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *