Archiv,  Novinky,  Regular Season,  Review,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 8 REVIEW – NEW YORK GIANTS (6-2) @ SEATTLE SEAHAWKS (5-3)

 Co vám mám povídat… Tenhle tým je FOR REAL a začíná být radost o něm psát! Defensive line Giants se snažila seč mohla, aby zastavila z předchozích zápasů rozjetý vlak linky K9, což se jí více méně dařilo, ale chyby special teams zadupaly jejich veškeré naděje na to, že z tohoto defenzivního slugfestu vyjdou jako vítězové a poté, co jsme se dočkali padesáti minut vyrovnané bitvy a deseti minut metamorfózy newyorských Obrů v zahradní trpaslíky, se nakonec z výhry 27-13 radovali domácí Seahawks. Stále jsme tedy ve vedení velmi vyrovnané NFC West, a to o výhru před 49ers, výhru a půl před Rams a dvě výhry před Cardinals, s kterými se v arizonské poušti utkáme tento týden. 

 Jak jsem již zmínil, začátek utkání napovídal, že by se ze zápasu mohla stát zákopová low-score bitva podobná té, kterou jsme zažili před dvěma týdny proti Arizoně. Poté, co si v úvodu oba týmy vyměnily po třech puntech, které v případě Giants byly vždy ve stylu 3&out, jsme se však dočkali jednoho z nejhezčích drivů letošní sezóny. Krásný a jako duha pestrý playcalling našeho offensive coordinatora Shanea Waldrona, scramblující Geno Smith, kterého bylo snadné si splést s mladým Russellem Wilsonem, dva krátké, nadzvukové passy na Tylera Locketta a Willa Disslyho při situacích 4th&1, respektive 4th&2, no a nakonec TD pass do rukou DK Metcalfa – to vše vedlo k první změně na scoreboardu. Když další possession New Yorku opět skončila angažováním se puntera Jamieho Gillana, který byl objektivně nejlepším mužem zápasu na straně našich soupeřů, zdálo se, že se brzy utrhneme do two-score game. Opět se však ukázalo, že fotbal je sport nahoru dolů, protože se v něm může stát i nemyslitelné. V prvním playi následující possession nedokázal Tyler Lockett při tacklu udržet míč, byl z toho turnover a o dva playe a dva yardy později i srovnání na 7-7. Jednalo se o první ztracený fumble v Lockettově osmileté kariéře a tento mind blowing fakt se tak směle zařadil na druhou příčku v kategorii “šok dne”, a to hned za skutečnost, že náš pan bývalý premiér poprvé v životě lhal a nakonec teda na ten Pražský hrad kandidovat bude. No a když už to vypadalo, že se do šaten půjde za vyrovnaného stavu, přišlo něco, co by se dalo nazvat pokusem o punt return. Pecen Šumavy v náruči returnera si však forced fumblem našel Will Dissly, což nakonec vedlo k field goalu a poločasovému vedení našich Hawks 10-7. Nebyl by to ale včerejší šílený zápas, kdyby to byl obyčejně kopnutý field. Míč byl totiž zblokován a jen tak tak že přeletěl spodní tyč brankové konstrukce. Giants sice ještě měli čas na odpověď, ale tvrdou 3rd down STOPku, srovnatelnou snad jen s paní učitelkou mateřské školy, která plastovým, červeným terčíkem v ruce bez problémů neohroženě zastaví i šestiproudou dálnici, jen aby jí svěřené děti mohly bezpečně přejít na druhou stranu, vystavil jejich útoku rookie defensive end Boye Mafe.

 Druhý poločas opět nabídl celou řadu šíleností, které jakoby pro oba týmy dokreslovaly onu děsivou halloweenskou atmosféru. Všiml jsem si, že z tribun zápasu přihlíželi například panenka Chucky, klaun Pennywise, Jason Voorhees nebo dvojice superstrašidelných parťáků Super Mario a Luigi. Na hřišti se pak sem tam mihnul sám Jason, brácha Michaela Myerse. No, zpět k zápasu… Poté, co bylo srovnáno na 10-10 se vyloženě hororovým momentem podruhé v zápase “blýskl” Tyler Lockett, který na 2-yd line dropnul parádní rainbow pass Geno Smitha, takže z toho nakonec byl “jen” krásný 51-yd kick Michaelova bráchy Jasona. Mimochodem kdyby Tyler míč chytal až o dva yardy dál, jednalo by se o první endzone drop v jeho kariéře. Neuvěřitelné… Spousta lidí u obrazovek a na stadionu jej v tu chvíli zatracovalo, ale někteří z nás v zápasové diskuzi velmi dobře cítili, že Tylerova chvíle ještě přijde. Na druhé straně se pak v horor proměnil běh možná nejlepšího running backa letošního ročníku Saquona Barkleyho, který místo do naší secondary naběhl jen do Daniela Jonese, takže z toho byl opět srovnaný zápas na 13-13. Následně se však konalo vykoupení Tylera Locketta a po jeho nádherném double-move routu, jenž vyústil v 33-yd TD, se skóre definitivně překlopilo na naší stranu. Posledním hřebíčkem do rakve Giants se pak stal druhý punt return fumble Richieho Jamese, který zalehl Will Dissly. Následující drive a vlastně i celou, do té doby dramatickou zápletku tohoto NFC souboje, pak ukončil Kenneth Walker III. K9 při své 16-yd cestě do endzone bez pomoci kohokoliv dalšího odmítl čtyři tackly a navzdory faktu, že zmeškal první polovinu sezóny, se s jeho rushing season stats 461 yardů a 5 TD zařadil na devatenácté, respektive dělené šesté místo v celé NFL. Poslední dvě possessions hostů pak do země zadupaly dva sacky Uchenny Nwosua, sack Poony Forda a zblokovaný pass a skoro-INT v jednom v podání Codyho Bartona.

 Tento nádherný thriller shrňme ještě několika čísly. Unkle Will si sice připsal jen 2 catche pro 12 yardů, ale jeho forced fumblem a fumble recovery při dvou různých punt returnech soupeře si řekl o ocenění NFC Special Teams Player of the Week. Geno Smith tentokrát za plotnou navařil halloweenské menu ve složení 23/34 completions pro 212 yards, 2 TD, 0 INT a jako dezert přidal 5 carries pro 26 yards. Oba receiveři předvedli nikoliv hvězdné, ale velmi efektivní výkony. Tyler Lockett nasbíral 63 receiving yards a TD a DK Metcalf to podpořil ziskem 55 yards a TD k tomu. K9 byl tentokrát nad očekávání dobře hlídán O-Line soupeře, která mu při 17 carries povolila jen 35 yards, ale run #18 proměněný v 16-yd TD vše napravil. Naše defense byla Defense s velkým D! Jmenovitě stojí za zmínku třeba Mike Jackson (7 tackles, 3 passes defended), Uchenna Nwosu (6 tackles, 2 tackles for loss, 2 sacks, 2 QB hits), Ryan Neal (na fotce; 6 tackles, 2 tackles for loss), Cody Barton (6 tackles, sack, pass defended a QB hit) nebo Poona Ford (2 tackles, tackle for loss, sack a 2 QB hits), který si snad před každým zápasem musí šlehnout přímo do žíly dva Red Bully, protože jinak si nedokážu vysvětlit tu rychlost, kterou je při svých 140ti kilech schopen vyvinout.

 Jak včerejší nádherné drama hodnotí československá 12s Family? Skromně si troufnu odhadnout, že tady asi nebude zrovna moc lidí, jimž by se nelíbil dramatický zápas, skvěle hrající obrana, big special teams plays, útok schopen zabrat ve správnou chvíli a W vedoucí směrem k NFC West Champions a playoff spotu. Každopádně budu vděčný za všechny vaše postřehy a pocity dole v komentářích. Díky, že jste se včerejší zápasové diskuze zúčastnili v tak hojném počtu a za týden pojďme podruhé v jednom měsíci oškubat peří z těch pouštních ptáků z Arizony!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *