Archiv,  Novinky,  Offseason,  Sezóna 2022,  Uncategorized

BUDOUCNOST SEAHAWKS

 Už pár dní si říkám, že bych vám měl naservírovat nějaký ten článek. Kombinace té nejnudnější části offseason a rovněž faktu, že venkovní počasí mě během uplynulého týdne prakticky naložilo do vlastní šťávy, však mým spisovatelským schopnostem zrovna nepomáhá. Úplně na holičkách vás však nechat nemůžu, takže si ulijte vychlazeného drinka, z mrazáku vytáhněte nanuka a tady máte nějakou tu amatérskou modrozelenou žurnalistiku…

 Síla naší sestavy na některých pozicích převyšuje průměr NFL. Možná se tak shodneme třeba v případě wide receivers, linebackers nebo u special teams. Sám za sebe bych se to oproti jiným pozorovatelům vyloženě neostýchal tvrdit i o secondary. Offensive line i defensive line podle mě také míří tím správným směrem. Navzdory tomu však, nalijme si čistého vína, nelze od našeho letošního týmu čekat nějaký útok na nejvyšší příčky ligy. Aktuální kurzy sázkových kanceláří nás v počtu výher nebo skórovaných bodů řadí někde mezi třetí až šesté místo ode dna tabulky, kde se pohybujeme po boku takových dream teams jako Jets, Jags, Panthers, Falcons nebo Texans. Pravděpodobnost a konečná realita však od sebe mohou být na hony vzdálené. Tak třeba do semifinále letošního ročníku college basketbalového turnaje se dostala Saint Peter’s University. Proč to píšu? No, vypsaný kurz na jejich účast v semifinále totiž byl takový, že kdybyste si na to před sezónou vsadili 25 Kč neboli 1€, váš čistý zisk by byl 6 250 Kč neboli 250€. Stále platí, že naděje umírá poslední a že není konec, dokud není konec. Nechme se tedy překvapit, jaká letošní sezóna v podání Seahawks bude. Nakonec můžeme být příjemně překvapeni…

 Předchozí odstavec jsem psal ještě z jednoho důvodu. V uplynulých dnech na Twitterových účtech různých NFL insiderů a komentátorů opět ožily fámy o neutuchajícím zájmu Seahawks o Bakera Mayfielda. Je to fotbal, je to byznys a velmi brzy můžu být překvapen opakem, ale já si rozhodně nemyslím, že bychom se v zájmu o jeho potencionální trade nějak zvlášť angažovali. Pokusím se vám popsat proč… Cleveland Browns se dost pravděpodobně zapíší do historie NFL jako strůjci jednoho z nejhorších přestupů vůbec. Za Deshauna Watsona totiž kromě tří first-round picků také vyplácli jen těžko uvěřitelných $230M. Watson přitom čelí dvěma tuctům obvinění ze sexuáního obtěžování a spekuluje se, že tak či onak od NFL dostane dosud nevídanou penalizaci. Spekuluje se o zákazu hry v trvání !nejméně! jednoho roku, což by bylo vskutku bezprecedentní. Dosavadní starting quarterback Browns a #1 pick Draftu 2018 Baker Mayfield je pro Cleveland momentálně možností číslo dvě. Ten vstupuje do posledního roku své rookie smlouvy, avšak sám se nijak netají tím, že by se vůbec nebránil novému angažmá. Browns tak možná zaplatili $230M, tři first-round picky a Mayfieldovu fifth-year option k tomu, aby za ně v konečném důsledku nastupoval Jacoby Brissett. Fúúú… V našem týmu najdeme množství kvalitních, mladých hráčů. Ten tým má světlou budoucnost, ale faktem je, že jsme v nejhlubší fázi přestavby a že nám chybí jakýsi X-factor. Tím je samozřejmě franchise quarterback, přičemž si na rovinu povězme, že Geno ani Drew jím nejsou. Pokud se nestane něco nepravděpodobného, Seahawks v příštích dvou sezónách aspirují na TOP 5 Draft pick. V některém z těchto let možná i TOP 3 nebo #1 overall pick, kdo ví. Faktem je, že je nutné si přiznat, že tento scénář je reálný. No a v dalších letech jdou do Draftu mnohem perspektivnější prospekty, než tomu bylo letos. V roce 2023 pravděpodobně svedou souboj o #1 pick Bryce Young z Alabamy a C.J. Stroud z Ohio State. Také o rok později uvidíme v Draftu jedny z nejlépe hodnocených prospektů tohoto století, když se o #1 pick pravděpodobně porvou Quinn Ewers z Texasu a Caleb Williams z USC. Kdyby Seahawks chtěli vsadit na nějakého veterána jako Watsona, Mayfielda nebo Mariotu, kteří by nás navíc stoprocentně stáli pěkně tučný balík peněz, udělali by to již dávno. Kdyby chtěli vsadit na nováčka, během letošního Draftu měli několik šancí vzít kteréhokoliv z rookies, a to včetně tolikrát omílaného Malika Willise. Pokud ale chtějí najít skutečného lídra franchise na další dekádu, jedna z možných cest rozhodně vede přes dno tabulky a vysoký výběr v Draftu 2023 nebo 2024.

 A nyní stručný přehled dalších zpráv…

 Když byl k nám do týmu v roce 2019 přiveden nedraftovaný nováček Bryan Mone (na fotce uprostřed), a zvlášť když celý svůj rookie ročník strávil v practice squadu, mnoho z nás by nečekalo, že přijde to, co přišlo. Tento defensive tackle se v posledních dvou sezónách stal plnohodnotným starterem našich Seahawks a nevyhnutelně tak přišla odměna v podobě podpisu nové smlouvy. Moneův čerstvě uzavřený dvouletý kontrakt má hodnotu $12M a při započtení všech bonusů se může vyšplhat až na $13.8M. Na borce, kterého před třemi lety na Draftu přehlédlo všech 32 týmů při všech 254 výběrech a který již má na svém NFL kontě mimo jiné také 48 tackles, safety, 2 sacky a forced fumble, je to víc než slušná pouť zo stoky hore. Věřme, že se nám Bryan odvděčí ještě alespoň dvakrát tak velkým nášupem. V souvislosti s podpisem Monea náš 90-man roster opustili guard Pier-Olivier Lestage a defensive end Alex Tchangam, takže na něm aktuálně najdeme dvě volná místa.

 Termín letošního Training Campu byl definitivně zveřejněn. K vrcholu offseason nastoupí naši Seahawks na klasickém místě, a to v tréninkovém centru VMAC. Vše se odehraje celkem během třinácti dnů počínaje 27. červencem a konče 21. srpnem. Ještě než celý Training Camp skončí, bude za námi rovněž už více než polovina preseason zápasů. Ty letošní se totiž konají 14., 19. a 27. srpna a po jejich odehrání už nás od startu regular season bude dělit jen něco málo přes dva týdny. Kdyby ses nacházel/a v Seattlu, mohu pro členy fanclubu sehnat vstup. Ačkoliv se tedy aktuálně nacházíme uprostřed té absolutně nejnezáživnější části offseason, věřte tomu nebo ne, fotbalová sezóna je blíž, než by se mnohým z nás mohlo na první dobrou zdát.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *