Archiv,  Czech & Slovak Sea Hawkers,  Fantasy League,  Novinky,  Offseason,  Preseason,  Sezóna 2023,  Soutěže,  Tipovačka,  Uncategorized,  Zápasy

NOVÁ SEZÓNA ŤUKÁ NA DVEŘE

 Offseason se pomalu přelévá do preseason a to znamená jediné – historicky 104. ročník National Football League je už za rohem! Aktuálně se podepisují nové kontrakty, sjednávají předsezónní přestupy a do toho všeho se hráči prostřednictvím Training Camps jednotlivých týmů konečně dostávají do té skutečně ostré fáze roku. Tak se tedy pojďme společně podívat na to, co čekalo, čeká a v nejbližší době také bude čekat NFL, Seahawks i naši československou Sea Hawkers crew…

 Již příští týden v noci na pátek započne nový fotbalový ročník tradičním střetnutím v podobě Hall of Fame Game na stadionu v Cantonu v Ohiu. Tentokrát v tomto “nultém týdnu preseason” změří síly Cleveland Browns a New York Jets. O týden později pak začne třítýdenní kolotoč předsezónních rozehrávacích utkání. V případě našich Seahawks to znamená dvě domácí utkání, a to ve dnech 11. srpna proti Minnesotě Vikings a 20. srpna proti Dallasu Cowboys. Preseason pak zakončí venkovní utkání proti Green Bay Packers, které budete moci shlédnout 26. srpna již od velmi příjemné sedmé hodiny večerní.

 Ještě než se ale dočkáme nějakých těch zápasů, byť nanečisto, je tady ještě jedna velká věc. Již od začátku tohoto týdne se hráči a vedení Seahawks postupně sjíždí do tréninkového Virginia Mason Athletic Center, aby se tam společně připravovali na start sezóny formou každoročního Seahawks Training Campu. Letošní Camp už má za sebou pár dní, a to dokonce včetně prvního on-field tréninku za přítomnosti stovek diváků. Jeho pokračování je pak naplánováno na dnešek, pozítří, na dny 1., 3. a 4. srpna, dále pak na 8. srpna, kdy proběhne tradiční mock game přímo na Lumen Field, a veškeré aktivity zakončí až program 13. a 16. srpna, což tedy přijde dokonce až po úvodním preseason matchupu proti Vikings. Na Training Campu je pravidelně k vidění také stánek organizace Sea Hawkers a v něm členové našeho fanclubu, kteří seznamují mnohdy netušící 12s o tom, že jako přidružená organizace týmu skutečně existujeme. O to větší šok pak pro lidi jsou obrysy České a Slovenské republiky, které se na ně z tamních propagačních materiálů koukají. Cítím velkou hrdost, že díky naši pospolitosti, aktivitám, dobrému jménu a vlastně i samotné existenci, se lidé na 8 500 km vzdáleném místě dozvídají o existenci oficiálního fanclubu Seattlu Seahawks v samém srdci Evropy a upřímně nad naší komunitou žasnou. True story z počátku tohoto týdne… Dobrá práce, přátelé!

 Co se nových smluv týče, hlavní událostí posledních dní se v Seattlu jednoznačně stal podpis čerstvého kontraktu s jedním z nejnebezpečnějších hráčů naší loňské obrany. Pass rusher Uchenna Nwosu (na fotce) se s týmem dohodl na nové tříleté smlouvě, díky níž by si měl přijít na $59M, přičemž $32M z nich má jistojistě garantovaných. Oproti staré smlouvě, která měla expirovat až po letošním ročníku, se jedná zhruba o trojnásobný nárůst platu, na nějž by si měl Nwosu nově přijít. Loni se Uchenna blýskl nejlepším rokem jeho dosavadní pětileté kariéry, a i když jej na jaře jako free agenta nikdo nechtěl, Seahawks se následně bohatě odvděčil, když vykouzlil statistiky v podobě 9.5 sacks, 3 forced fumbles, 2 fumble recoveries, 4 passes defended, 66 tackles, 12 tackles for loss a 26 QB hits. No a ejhle, nyní Nwosu sklízí plody své práce a rázem se řadí mezi 15 nejlépe placených pass rusherů v lize. Skvělý progress této stále ještě jen šestadvacetileté hory svalů s nigerijskými kořeny.

 Mezi off-field událostmi druhé poloviny července pak jednoznačně vyčuhuje svatba našeho wide receivera Tylera Locketta a jeho dlouholeté přítelkyně Lauren. Jejich velký den také tak trochu sloužil jako jedno velké shledání bývalých i současných hráčů Seahawks, mezi nimiž nechyběl quarterback Russell Wilson, jeho učeň, který jej možná přeroste, quarterback Geno Smith, sestava linebackerů Bobby Wagner, KJ Wright a Bruce Irvin, safety Quandre Diggs nebo wide receiveři Penny Hart, Dareke Young či DK Metcalf. Kromě nevěsty a ženicha byl nejnepřehlédnutelnějším aktérem večera právě poslední jmenovaný. Nejenže si to totiž DK na svatbu nakráčel ve smokingu, kraťasech a teniskách, ale světu rovněž představil svou novou přítelkyni, jíž je zpěvačka Normani. Ta něžnější část našeho fanclubu ji možná zná jako členku bývalé dívčí hudební kapely Fifth Harmony fungující mezi lety 2012 a 2018.

 V souvislosti s dříve oznámeným návratem Seahawks Throwback dresů byla tato modro-stříbrná retro kombinace z devadesátých let oficiálně představena. Řekl bych, že fans a internet celkově byli z jejich vzhledu celkem paf. Objevily se však také zajímavé inside novinky. Týmy mají kromě svých tradičních barev dresů, což jsou v našem případě domácí modrá a venkovní bílá, povoleny nejvýše dva další druhy takzvaných alternative uniforms. Mezi ty se řadí také naše staronové Throwback dresy. Bylo tak zapotřebí udělat nesnadné rozhodnutí, a to vyřadit z užívání buďto naše neonové Action Green či šedé Wolf Grey dresy. Vzhledem k dobré prodejnosti, oblíbenosti a skvělému recordu odehraného v obou barevných kombinacích však dle interních informací byla organizace Seahawks v této otázce rozdělena zhruba půl na půl. Konečné rozhodnutí tak bylo svěřeno do rukou head coache Peta Carrolla a ten zvolil, že neonově zelená kombinace zůstane v našem užívání minimálně po dobu dalšího roku. Za mě skvělá volba a beru ji všemi deseti.

 Z dalších zpráv už jen útržkovitě… Safety Quandre Diggs se se Seahawks rozhodl restrukturalizovat svou smlouvu a ušetřit týmu nějaké ty miliony do letošního roku. Sranda je, že Quandre už je sám sobě vlastním insiderem, takže o této novince neinformoval nikdo jiný než-li on osobně. Jedinými ještě nepodepsanými nováčky jsou running back Zach Charbonnet a duo cornerbacks Devon Witherspoon a Joey Porter Jr. Ale nebojte, bude to jen formalita. Éra Tylera Otta na pozici long snappera v Seattlu skutečně končí, neboť podepsal s Baltimorem Ravens. Levi Bell, edge týmu Michigan Panthers z USFL, dostal šanci zabojovat o své místo v NFL, když jej přímo doprostřed preseason bojů o roster spot podepsali právě naši Seahawks. Na začátku Training Campu byla na Physically unable to perform list, zkráceně PUP list, zařazena šestice našich hráčů. Safety Jamal Adams, linebacker Jordyn Brooks a defensive tackle Bryan Mone všichni doléčují svá loňská season-ending zranění kolene. Cornerback Tariq Woolen podstoupil lehkou operaci kolene a ačkoliv je prakticky v pohodě, tým jej chce na startu Training Campu šetřit. Proč je na PUP listu také tight end Noah Fant není jasné. No a defensive tackle Austin Faoliu není zrovna rozdílový hráč, takže to asi oželíme…

 Závěrem připomenu pár organizačních událostí… Asi 75% kapacity našeho bratislavského srazu je vyprodáno. V případě zájmu o účast si napiš do zpráv. Asi 60% kapacity hotelu, který máme rezervován a kde si ráno můžem dát třeba i nějaký rozlučkový tailgating na parkovišti, je vyprodáno. V případě zájmu o pokoj si napiš do zpráv. Druhá liga CSSH Fantasy League má možná už jen jedno poslední volné místo a startuje Draftem dne 3. září od 21 hodin. Chceš se zařadit do druhé největší a nejštědřejší soutěže fanclubu? V případě zájmu si napiš do zpráv. Chceš se přidat do našich řad a díky členství v CSSH si vysloužit možnost účasti v CSSH Tipovačce o hromadu podepsaných i nepodepsaných Seahawks věcí? V případě zájmu není nic jednoduššího, než si napsat do zpráv. Jo a díky moc, že nejste bandwagoners! Stát po boku svého týmu, třeba prostřednictvím členství v jediném oficiálním NFL fanclubu u nás, není samozřejmost. My ale míříme na sto členů, tisíc sledujících a milion společenských i dobročinných akcí, které ještě spolu uspořádáme a zažijem, takže o budoucnost fanoušků Seattlu Seahawks v našich končinách se rozhodně nebojím… 

 Sleduješ dění na Training Campu? Zajímají Tě už preseason zápasy nebo se díváš až ve chvíli, kdy to vypukne naostro? Co by sis jako americký návštěvník VMAC pomyslel při pohledu na tvary Česka a Slovenska před sebou? Panuje u Tebe spokojenost, když si představíš spojení Uchenna a Seahawks až do roku 2025? Jak se Ti líbil DýKejův svatební vohoz? Ceníš Petovo rozhodnutí o ponechání zelených a vyřazení šedých dresů? A hlavně, pokud jsi to ještě neudělal, nemyslíš, že je ten správný čas vyřídit si své členství v CSSH pro letošní rok a začít tak využívat všechny výhody? Rozhodně dej vědět!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *