Archiv,  Novinky,  Preseason,  Sezóna 2020

VÝRAZNÁ OFENZIVNÍ POSILA

 Brzy třicetiletý running back Carlos Hyde se vrací na západní pobřeží, kde začal svou profesionální fotbalovou kariéru jako výběr San Francisca 49ers ve druhém kole draftu 2014. Tentokrát podepsal roční kontrakt s našimi Seahawks, díky kterému si v případě dobrých výkonů může přijít až na $4M. Hyde ve své šestileté kariéře v dresu čtyř různých týmů naběhal celkem 4 462 yards a 32 touchdowns. Dalších 732 yards a 4 TDs přidal po zachycených přihrávkách vzduchem. Po úvodních čtyřech letech strávených v San Franciscu (na fotce v zápase proti Seahawks) rozdělil rok 2018 mezi Cleveland Browns a Jacksonville Jaguars. Loňskou sezónu pak nastupoval v dresu Houstonu Texans, kde si připsal svou první thousand-yard season, když naběhal celkem 1 070 yards a 6 touchdowns. Texans se tak po odchodu DeAndre Hopkinse do Arizony Cardinals zbavili nejen svého loňského leading receivera, ale rovnež i leading rushera.

 Co tento podpis znamená v kontextu celého příběhu “Running backs in 2020 season”? Zaprvé se teď už jako téměř jisté jeví, že nevyslyšeno zůstane zbožné přání některých našich fanoušků, aby se Marshawn Lynch vrátil v dresu Seahawks na hřiště i v dalších zápasech. BeastMode tak téměř zůstane u taking care of his chicken v Oaklandu. Ukončena jsou také vyjednávání o podpisu dalšího running backa. V posledních dnech se objevily spekulace, že Devonta Freeman dostal od našeho vedení nabídku na kontrakt ve zhruba stejné hodnotě, jako má ten, který jsme dnes v noci uzavřeli s Hydem. Freeman však i nadále zůstává volným hráčem a zájem o něj ze strany Seahawks definitivně opadl. Nejpodstatnější zprávou, která z tohoto podpisu vyplývá je ta, že Carlos Hyde by měl, minimálně v úvodu sezóny, zastávat pozici druhého running backa našich Hawks. Na rozdíl od Chrise Carsona, jehož loňské zranění se léčí dobře a je tak připraven zasáhnout do předsezónních týmových aktivit, running back #2 Rashaad Penny stále podstupuje rekonvalescenci a množí se tak pochybnosti, zda bude na úvod sezóny zdravotně zcela v pořádku. Tuto nejistotu by měl právě svým příchodem zaplácnout Hyde. Dalšími fakty, které se z tohoto podpisu dají odvodit, jsou nepříjemnosti v kariérním postupu dvojice Travis Homer a DeeJay Dallas. Homerova pozice totiž pravděpodobně stále zůstane převážně ve special teamech. Rookie Dallas pak bude mít velmi těžký úkol a bude se muset snažit přesvědčit coaching stuff Seattlu, že si zaslouží pár snapů.

 Co říkáte na fakt, že Carlos Hyde bude oblékat modro-zelené barvy? Brali byste jej v této sezóně jako plnohodnotnou náhradu za Rashaada Pennyho nebo naopak doufáte, že bude Penny co nejdříve v pořádku a očekáváte, že Hyde nastoupí v roce 2021 zase za jiný tým? A jak vidíte celkovou situaci kolem našich running backs? Podělte se o své pocity a názory v komentářích.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *