Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 18 PREVIEW – LOS ANGELES RAMS (5-11) @ SEATTLE SEAHAWKS (8-8)

 Rok se s rokem sešel, z roku 2022 se stal 2023 a druhý tým NFC West stále bojující o playoff narazí na divizní trojku z Los Angeles, jimž už prakticky o nic nejde. Na poslední zápas letošní základní části dorazí na vyprodaný a burácející Lumen Field zraněními zdevastovaný tým Los Angeles Rams, aby se postavil Seahawks, kteří pro udržení postupových nadějí až do pondělních časně ranních hodin nutně potřebují nad Rams zvítězit. Podaří se jim to?

 Postupová matematika je jasná. V NFC je už jen jeden poslední neobsazený playoff spot a bojuje o něj trojice týmů Seattle Seahawks, Green Bay Packers a Detroit Lions. Seahawks k postupu potřebují zvítězit nad Rams a doufat ve výhru Lions nad Packers. Proto také naše franchise na week 18 uvedla speciální logo (na fotce). Aby se do playoff probojovali Lions, potřebují naopak naši prohru s Rams a svou vlastní výhru na mrazivém Lambeau Field. Nejlepší výchozí pozici v podobě “win and you’re in” pak mají jednoznačně Packers, jímž stačí během Sunday Night Football porazit Lions, a to bez ohledu na výsledek dříve hraného utkání Los Angeles v Seattlu. Optikou 12s se tedy lidé zodpovědní za rozpis zápasů posledního hracího týdne asi zbláznili, neboť pokud my v zápase hraném o půl jedenácté vyhrajeme, Lions ztrácí veškerou naději postupu do playoff a s tím tedy hrozí, že zápas vypustí. V byznysu, který ročně otočí přes sto miliard dolarů, však platí moto “money talks”, takže z tohohle pohledu se dá pochopit, proč střetnutí divizních rivalů z NFC North, z nichž jeden na 78% postoupí do postseason, naplánovala NFL jako poslední zápas letošní základní části s pořadovým číslem #272. Holt, peníze hýbou světem… Tak tedy doufejme, že tým Lions pořádně vyhecuje nabídka safetyho Quandre Diggse, který v Detroitu strávil roky 2015-2019. Ex-Lion Diggs totiž veřejně slíbil hráčům svého bývalého týmu, že pokud si s Packers poradí, všem na vlastní náklady zaplatí dovolenou. Abychom zjistili, zda vtipkoval či to myslel smrtelně vážně, nezbývá nám nic jiného než zítřejší výhra SeaLions. 

 Pokud nebudeme počítat stávkou poznamenanou sezónu 1982, v níž šampioni předchozího Super Bowlu XVI San Francisco 49ers dosáhli na record 3-6, tak bez ohledu na výsledek zítřejšího utkání je jisté, že Los Angeles Rams se stanou nejhoršími obhájci Lombardi Trophy v celé Super Bowl era. To je něco, s čím určitě drtivá většina fotbalového světa loni v létě nepočítala. Quarterback Matthew Stafford, wide receiver Cooper Kupp, tackle Andrew Whitworth, wide receiver Odell Beckham Jr. nebo running back Darrell Henderson – to vše jsou kousky skládačky, která Rams dotáhla k vítězství v Super Bowlu LVI, avšak vlivem zranění, konce kariéry nebo propuštění neuvidíme zítra do utkání zasáhnout ani jednoho z výše uvedených. Velmi pravděpodobná je také absence devítinásobného Pro Bowlera a trojnásobného držitele ocenění NFL Defensive Player of the Year, jímž je aktuálně jako “doubtful” vedený defensive tackle Aaron Donald. Když tedy zohledníme všechny tyto zranění a absence, nejlepším zbývajícím hráčem Rams na hřišti by měl asi být trojnásobný člen First-team All-Pro cornerback Jalen Ramsey. Ten však zažívá rok plný nevyrovnaných výkonů, důsledkem čehož je první non-Pro Bowl sezóna od jeho rookie year 2016. Nechme se tedy překvapit, kolik šťávy mu zůstalo na poslední utkání sezóny, v němž už jeho týmu o nic nejde. Abychom si ale osvěžili paměť a byli v tomto výčtu spravedliví, tak i nám bude chybět dlouhý seznam starters obsahující borce jako safety Jamal Adams, wide receiver duo Dee Eskridge a Marquise Goodwin, running back Rashaad Penny, defensive tackle Bryan Mone, tight end Will Dissly nebo linebacker Jordyn Brooks. Do toho je v čase psaní tohoto článku dalších hned 11 našich borců vedeno jako “questionable”, takže ani o nás se nedá tvrdit, že jsme čerství jako na startu nové sezóny. Nejsme, ale to už je bohužel ta stinná stránka tak silně kontaktního a tvrdého sportu, jímž fotbal bezesporu je…

 Úplně poslední utkání v Seattlu a na 78% také úplně poslední zápas našich Seahawks v sezóně 2022 má svůj kickoff naplánován na zítřejších 22:25 hodin našeho času. Náš tým zítra nejenže potřebuje v základech se otřásající Lumen Field, jehož se jistě dočká, ale nutné jsou také pořádně burácející domácnosti československých 12s od Košic na východě až po Plzeň na samém západě našich dvou krásných zemí. No a hlavně nezapomeňte, že v případě naší výhry, o níž v srdci správných 12s není pochyb, máme dvojitou směnu a od 2:20 dvakrát tak hlasitě žeňme za vítězstvím Detroit Lions, kteří si to v divizním derby rozdají s Green Bay Packers. Kdo je nažhavený jak teflonová pánev? Kdo už má na pondělí nahlášené volno? No a u koho budou doma v poličkách cinkat sklenice? Udělejte bordel v komentářích a zítra pojďme do toho velkého finále nahlas a hlavně společně!

WE BELIEVE!!!
LOUD AND PROUD!!!
GO HAWKS!!!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *