Archiv,  Novinky,  Preview,  Regular Season,  Sezóna 2022,  Zápasy

WEEK 7 PREVIEW – SEATTLE SEAHAWKS (3-3) @ LOS ANGELES CHARGERS (4-2)

 Naši Seahawks míří do slunné Kalifornie, kde na hřišti nadčasového SoFi Stadium změří síly s naším tradičním preseason, avšak poměrně svátečním regular season soupeřem Los Angeles Chargers. Aktuálně proti nim máme sérii dvou proher v řadě a vzhledem k naší mimokonferenční příslušnosti se za naší poslední výhrou musíme vrátit zpět až do roku 2010. Pokud se podíváme čistě na utkání na hřišti Chargers, tak jsme naposledy zvítězili v roce 2002. Pro ilustraci, jak dávno už tomu je, tak nejenže se tehdy ještě hrálo na baseballovém stadionu v San Diegu, ale byl to rok, kdy nejprodávanějším mobilem byla Nokia 3310 s legendárními hrami Snake a Space Impact, která dnes už primárně slouží jako spolehlivá vražedná zbraň, jenž dokáže poměrně bez problému způsobit frakturu lebky. Tolik dnešní historické okénko…

 Quarterback Justin Herbert, předloňský #6 Draft pick a následný NFL Offensive Rookie of the Year, válí i letos! Navzdory tomu, že jeden z tackles ve weeku 2 odnesl zlomeninou žeberní chrupavky, nezdá se, že by to na jeho výkon mělo nějaký extra vliv. Se 170 completions a 257 pass attempts vede celou NFL, jeho 1 716 passing yards jej řadí na čtvrté místo, čtvrtý v lize je rovněž s 1.2% intercepted passů a poměr 10 TD spolu s 3 INT jej po první třetině sezóny řadí na pátou příčku. Herbert zkrátka patří mezi absolutní ligovou špičku a věřím, že ještě dlouho patřit bude. Minulý týden dokonce překonal jeden NFL all-time record, který se dá zařadit k těm, za něž by se ve svých fantasmagorických Bold Predictions nemusel stydět ani Mooch v nedělním Good Morning Football. Herbert totiž předvedl neuvěřitelných 57 pass attempts, a to aniž by si připsal jediný passing TD. Nejenže se tak stalo teprve podruhé z jeho 38mi career starts, kdy se Herbertovi alespoň jedním ze svých hodů nepodařilo najít některého ze svých spoluhráčů v endzone, ale vůbec poprvé v historii NFL jsme mohli být svědky takto vysokého počtu passing attempts z rukou quarterbacka, jehož tým nakonec zápas vyhrál. Velkou pomocí by pro Herberta byl návrat hlavního cíle jeho passů, jímž je wide receiver Keenan Allen, avšak jeho poslední start byl díky zranění hamstringu už ve weeku 1 a jelikož je také nyní veden jako questionable, je jeho účast v zápase krajně nejistá.

 Za overtime výhrou 19-16 nad Denverem Broncos, kteří zatím pod vedením Russella Wilsona (na fotce) spíše než jeho “Let’s Ride” žijí sloganem “Let’s Cry”, však krom Herberta stáli jiní hrdinové. A to doslova. Kicker Dustin Hopkins si totiž při prvním kopu utkání poranil stehno, což jej však nezastavilo od výkonu 4/4 FG a 1/1 PAT, a to včetně 39yd game-winning field goalu, který byl jeho nejdelším pokusem dne. A ačkoliv Hopkins v postgame interview nejprve děkoval Ježíši Kristu a nikoliv štěstí či jeho dobré noze, ani Bůh mu už nedokázal pomoct s rychlou rekonvalescencí hamstringu, díky němuž bude zítra při kicking situations chybět. V jeho roli jej tentokrát zastoupí Taylor Bertolet, který má za sebou jeden career start s 3/3 FG a 3/3 PAT v předminulém týdnu. Možná by to ale Chargers zvládli i bez něj. Head coach Brandon Staley totiž miluje rozhodnutí jít si pro krátké čtvrté downy, což jasně dokazuje 28 proměněných 4th down conversions od jeho příchodu v loňském roce. Žádný jiný tým jich za tu dobu nemá na svém kontě víc. Věřím, že také zítra budeme svědky nějakých těch pokusů o proměnění čtvrtých downů nebo že se dočkáme two-point conversion.

 Silně proti jakýmkoliv úspěšným snahám Chargers však jistě bude naše secondary. Dvojice nováčků na pozici cornerbacka zatím dává tušit, že by nadcházející měsíce a roky mohly směřovat k něčemu, na co bychom se mohli těšit a být hrdí. Rychlík Tariq Woolen za svou double-turnover game proti Cardinals získal ocenění NFC Defensive Player of the Week a se svými čtyřmi interceptions se momentálně dělí o ligové vedení s Jordanem Poyerem z Buffala Bills. Jeho kolega Coby Bryant, který byl v letošním Draftu vybrán o 44 příček dřív, se pak jako jediný v letošní sezóně NFL může pochlubit už čtyřmi forced fumbly. Doufejme, že se na hřiště dostaví obrana z předchozího týdne a ne ta děravá z weeků 2-5, díky níž byl náš tým konkurenceschopný jen protože Geno se stal šéfkuchařem.

 Podaří se Geno Smithovi v asistenci s triem DK, Tyler (pokud s hamstringem nastoupí) a Dee, sympaticky působící sestavou tight endů a za podpory rookie running backa Kennetha Walkera III navařit nějakou dobrotu a budeme se moct poprvé od opening weeku pyšnit winning recordem nebo si naopak myslíte, že neveselou sérii proher z našich vzájemných střetnutí prodloužíme a record mezi oběma týmy se tak ustálí na perfektně vybalancovaném stavu 26-26? Všechny zápletky začnou ve Městě andělů nacházet svá řešení rozuzlení již od zítřejších 22:25 hodin, na kdy je naplánován kickoff tohoto West Coast Derby sedmého hracího týdne. Takže dnes šetřit hlasivky, vychladit piva, dobře se vyspat a zítra loud and proud na značkách, 12s!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *